W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lubelskie Dni Autyzmu - 2 kwietnia

Lubelskie Dni Autyzmu - 2 kwietnia
03.04.201714:47

Lublin co roku włącza się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, przypadające na dzień 2 kwietnia. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na takie zagadnienia jak: wczesne rozpoznawanie i diagnozowanie autyzmu, ale także na izolację czy nawet dyskryminację, jakich doświadczają osoby dotknięte autyzmem i ich rodziny. Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzeń na kwiecień i maj.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ustanowiony został przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Charakterystycznym motywem obchodów jest kolor niebieski. W tym dniu na znak solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami, zgodnie z hasłem „Zaświeć się na niebiesko”, reprezentacyjne budynki i budowle na całym świecie podświetlane są na niebiesko.

W wydarzeniu tym od kilku lat uczestniczy miasto Lublin. Podobnie jak w roku ubiegłym podczas tegorocznej inauguracji obchodów Lubelskich Dni Autyzmu w dniu 2 kwietnia 2017 r., o godz. 20.00 na kolor niebieski podświetlony został budynek Centrum Spotkania Kultur, a w godzinach: 20.00-20.45 na Placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur przy ul. Grottgera odbyło się spotkanie otwarte dla mieszkańców Lublina.

Wydarzenie to miało charakter akcji informacyjno-edukacyjnej, której celem jest przybliżenie mieszkańcom Lublina problematyki autyzmu oraz kształtowanie postaw zrozumienia i tolerancji wobec osób ze spektrum autyzmu. Do akcji „Zaświeć się na niebiesko”przyłączył się w tym roku Katolicki Uniwersytet Lubelski wraz z Kościołem Akademickim.

W ramach powyższych obchodów w miesiącu kwietniu odbywać się będą różne wydarzenia, organizowane przez jednostki organizacyjne Miasta Lublin, organizacje pozarządowe i podmioty lecznicze działające na rzecz osób ze spektrum autyzmu.

Szczegółowy program obchodów znajduje się w załączniku.

Pliki do pobrania