W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Lubelskie Dni Autyzmu 2016
04.04.201610:15

Obchody Lubelskich Dni Autyzmu zainaugurowane zostały 2 kwietnia wydarzeniem na Placu Teatralnym, przed Centrum Spotkania Kultur. Organizatorem jest Miasto Lublin we współpracy z instytucjami i organizacjami, udzielającymi specjalistycznej pomocy i wsparcia dla osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin.

Podczas spotkania w godz. 19.30-20.30 budynek Centrum Spotkania Kultur był podświetlony na kolor niebieski, na znak solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami. Miasto Lublin po raz kolejny przyłączyło się do międzynarodowej akcji „Zaświeć się na niebiesko”, mającej na celu propagowanie wiedzy na temat potrzeb i problemów osób z autyzmem. W sobotnim spotkaniu uczestniczyły osoby z autyzmem, ich rodziny oraz przedstawiciele jednostek organizacyjnych Miasta Lublin, podmiotów leczniczych i organizacji pozarządowych, działających w obszarze wspierania osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin. Byli również studenci z lubelskich uczelni oraz mieszkańcy Lublina.

Podczas spotkania wystąpił iluzjonista Arek Włodarczyk z grupą dzieci z autyzmem ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 w Lublinie. Spotkanie uświetnił koncert Zespołu Pozytyvni.pl. Wspaniała muzyka zachęciła wszystkich uczestników do wspólnej zabawy i sprawiła, że spotkanie miało swój niepowtarzalny klimat i autentycznie integracyjny charakter.

Miesiąc kwiecień poświęcony jest w naszym mieście problematyce autyzmu. Przez kolejne dni odbywać się będą różnorodne wydarzenia zaprezentowane poniżej w programie. Do akcji włączyło się wiele instytucji i organizacji, które zajmują się wspieraniem osób z autyzmem i ich rodzin.

Obchody zorganizowane zostały we współpracy z Fundacją Alpha w Lublinie, Krajowym Towarzystwem Autyzmu – Oddział w Lublinie, NZOZ Sanus, Zespołem Szkół Nr 4 w Lublinie, Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym Nr 2 w Lublinie, Zespołem Poradni Nr 3 w Lublinie, Klubem Rodziców Fundacji „Jaś i Małgosia”, Zespołem Ośrodków Wsparcia, Polskim Związkiem Żeglarskim oraz Lubelskim Okręgowym Związkiem Żeglarskim. Do akcji włączyły się również lubelskie uczelnie.

Szczegółowy program obchodów znajduje się w załączonym plakacie oraz ulotce.

Pliki do pobrania