W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Marsz Różowej Wstążki - relacja

02.10.201807:40

W miniony piątek (28 września) z Placu Litewskiego wyruszył Marsz Różowej Wstążki, który wpisał się już na stałe w kalendarz wydarzeń związanych z profilaktyką zdrowotną w naszym mieście. Już po raz dwudziesty pierwszy Miasto Lublin wraz z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Św. Jana z Dukli zorganizowało tę akcję. Celem Marszu było zachęcanie kobiet do wykonywania badań profilaktycznych piersi. Pod przewodnictwem Prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka, różowy korowód przeszedł z Placu Litewskiego na Plac Króla Władysława Łokietka.

Podczas akcji profilaktycznej rozdawano informatory i ulotki dotyczące profilaktyki nowotworów. Nie zabrakło również atrakcji artystycznych. Spotkanie uświetnił występami Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej, Grupa Taneczna „FLOW” oraz kapela ludowa „Sławiniacy”.