W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii

26.06.201914:16

W dniu 26 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii (Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Nadużywaniu Środków Odurzających i ich Nielegalnemu Handlowi), który ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1987 r. Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości podejmuje w tym dniu działania mające na celu rozszerzanie współpracy i poprawę jej efektywności w zwalczaniu narkomanii i uzależnienia od leków psychotropowych oraz podnoszenie świadomości osób uzależnionych ukierunkowanej na działania zmierzające do powrotu do życia wolnego od narkotyków. W Polsce organizację obchodów Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii wspiera Krajowe Biuro do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii.

Przejawem działań związanych z obchodami Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii w Lublinie była organizacja konferencji „Bezpieczne wakacje bez narkotyków i alkoholu” oraz współorganizacja z Towarzystwem Nowa Kuźnia ogólnopolskiego seminarium superwizyjno-szkoleniowego dla realizatorów programu FreD goes net.

Tematem przewodnim odchodów Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii w 2019 roku jest „Zdrowie dla sprawiedliwości. Sprawiedliwość dla zdrowia”, co podkreśla, że sprawiedliwość i zdrowie to dwie strony tego samego medalu, jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów narkotykowych.