W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowe propozycje na ferie zimowe - półkolonie i kolonie

Nowe propozycje na ferie zimowe - półkolonie i kolonie
24.01.201811:56

Pierwszy raz w tym roku, podczas ferii zimowych, 365 uczniów będzie mogło skorzystać z półkolonii w 6 szkołach podstawowych. Ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przez organizacje pozarządowe, zorganizowane zostaną także wyjazdy do różnych miejsc w kraju dla łącznie 550 osób.

Miasto Lublin na okres ferii zimowych wprowadza pilotażowy program polegający na organizacji półkolonii w lubelskich w szkołach podstawowych. Sześć placówek, w których odbędą się zajęcia, wybrano w trybie konkursowym. Będą to szkoły:

  • Szkoła Podstawowa nr 30 przy ul. Nałkowskich 110,
  • Szkoła Podstawowa nr 3 przy ul. Balladyny 2,
  • Szkoła Podstawowa nr 39 przy ul. Krężnickiej 156
  • Szkoła Podstawowa nr 52 przy ul. Jagiełły 11,
  • Szkoła Podstawowa nr 29 przy ul. Wajdeloty 1,
  • Szkoła Podstawowa nr 14 przy ul. Sławinkowskiej 50 - Zespól Szkół nr 12

Placówki, w których realizowane będą półkolonie mają zapewnić opiekę i program merytoryczny przez 10 dni roboczych w wymiarze 8 godzin dziennie. Większość szkół zamierza pracować w godzinach 8.00 - 16.00.  Uczestnikami półkolonii mogą być uczniowie uczęszczający do danej szkoły lub też uczniowie innych lubelskich placówek.

Aktualnie trwa nabór chętnych, oprócz szkoły podstawowej nr 14 oraz szkoły podstawowej nr 52, w których zgłosił się już komplet zainteresowanych osób. Oferta obejmuje łącznie 356 miejsc dla dzieci, szkoły otrzymają na realizację zadania z budżetu miasta środki w łącznej wysokości ponad 100 tys zł.

W ramach realizacji programów szkoły będą organizować atrakcyjne formy wypoczynku. Zaplanowano m.in. wycieczki turystyczno - krajoznawcze, wyjścia na baseny, do kina, teatru, muzeów. Przewidziane jest też zwiedzanie Starego Miasta i Galerii Labirynt w Centrum Kultury, a także korzystanie ze ścianki wspinaczkowej.  W razie silnych mrozów czy opadów zaplanowano m.in. warsztaty lalkarskie, dyskusje grupowe, zabawę w pracowniach komputerowych i salach multimedialnych oraz zajęcia sportowe. Wszystkie szkoły zapewniają uczestnikom półkolonii wyżywienie (2 lub 3 posiłki).

Wzorem lat ubiegłych miasto dofinansowuje wypoczynek zimowy dzieci organizowany przez organizacje pozarządowe. W ramach konkursu ofert na realizację zadań Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych 12 organizacjom pozarządowym powierzona została organizacja wypoczynku zimowego dzieci w atrakcyjnych miejscowościach w kraju, organizowanych m.in. w Zakopanem, Murzasichlu, Piwnicznej, Komańczy czy Krasnobrodzie. Z tej formy wypoczynku skorzysta 550 dzieci. Wypoczynek połączony będzie z realizacją działań edukacyjnych w zakresie profilaktyki uzależnień. Miasto przeznacza na ten cel 99 tys zł.

Pliki do pobrania