W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ośrodek Wczesnej Interwencji dla Osób z Problemem Alkoholowym i ich Rodzin już otwarty

Ośrodek Wczesnej Interwencji dla Osób z Problemem Alkoholowym i ich Rodzin już otwarty
28.04.201611:29

Nowo otwarty Ośrodek Wczesnej Interwencji dla Osób z Problemem Alkoholowym i ich Rodzin będzie pełnił funkcję całodobowej placówki o szerszym wymiarze działalności niż typowe izby wytrzeźwień. Placówka działa przy ul. Północnej w ramach struktury Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie.

W ośrodku utrzymywany będzie stały dyżur personelu medycznego. Placówka dysponuje 20 miejscami (łóżkami) dla osób doprowadzonych, przyjętych do wytrzeźwienia, w tym: 9 miejsc dla osób płci męskiej, 6 miejsc dla osób płci żeńskiej, 3 miejsca dla osób małoletnich, 1 miejsce w izolatce, 1 miejsce w sali służącej do unieruchomienia osób nietrzeźwych.

Pracownicy Ośrodka będą udzielać osobom przyjętym wszechstronnego wsparcia, w szczególności pomocy psychologicznej i terapeutycznej, motywowania do podjęcia leczenia odwykowego, podejmowane będą działania profilaktyczne i edukacyjne w stosunku do osób nadużywających alkoholu, jak też członków ich rodzin.