W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Postępowanie ze zużytymi środkami ochronnymi (maski, rękawiczki)

15.06.202014:10

W związku z wprowadzeniem na terenie Polski stanu epidemii nałożono na obywateli obowiązek stosowania środków ochrony osobistej – maseczki, a w niektórych sytuacjach również rękawiczki.

Środki ochronne stosowane np. w miejscu pracy, komunikacji miejskiej, w trakcie zakupów, w celu minimalizacji ryzyka zarażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa powinny być stosowane prawidłowo - zasłonięty ma być nos i usta. Maseczek nie nosi się na brodzie lub szyi. (instrukcja prawidłowego zakładania maseczki w załączeniu).

Zużyte rękawiczki i maseczki należy wyrzucać do koszy miejskich przeznaczonych na odpady zmieszane a nie rozrzucać na trawnikach, chodnikach czy w przydrożnych rowach. Natomiast jeżeli jesteśmy w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, to wyrzucamy zużyte materiały do worków przeznaczonych na odpady zmieszane (instrukcja postępowania z maseczkami w załączeniu).

W czasie trwania pandemii zalegające odpady stanowią zagrożenie epidemiologiczne dla każdego z nas, dlatego nie wolno śmiecić, ale wrzucać zużyte rękawiczki i maseczki do koszy. Mieszkańcy mogą też nosić ze sobą plastikowe jednorazowe torebki, w których umieszczą zużyte środki ochrony osobistej, o ile nie ma w pobliżu miejsca, żeby je wyrzucić. W takiej sytuacji środki ochronne wraz z torebką wyrzuca się do najbliższego kosza na śmieci.

Pliki do pobrania

Instrukcja dezynfekcji rąk.png
Instrukcja dezynfekcji rąk
Instrukcja mycia rąk 1.png
Instrukcja mycia rąk
Instrukcja_mycia rąk 2.png
Instrukcja mycia rąk 2
Mycie rąk.png
Zasady mycia i dezynfekcji rąk
Nakladanie i zdejmowanie maseczki.png
Jak prawidłowo nałożyć i zdjąć maseczkę
Ulotka - zużyte maseczki i rękawiczki.pdf
Gdzie wyrzucać zużyte maseczki i rękawiczki
Instrukcje mycia i dezynfekcji rąk - wersja tekstowa.pdf
Instrukcje mycia i dezynfekcji rąk oraz używania maseczek ochronnych - wersja tekstowa