W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

PoZdro! aktywni mieszkańcy Lublina

PoZdro! aktywni mieszkańcy Lublina
10.09.201513:17
Ponad 300 osób sprawdziło stan swojego zdrowia, a ponad 40 wzięło udział w rajdzie rowerowym, który w eskorcie policji przejechał w niedzielę ulicami miasta. Tak wyglądał finał letniej akcji Stań się PoZdro! aktywny! Miasta Lublin i Fundacji Medicover.

Działania prozdrowotne są jednym z najważniejszych założeń naszego samorządu, dlatego z największą przyjemnością włączyliśmy się w organizację inicjatywy Stań się PoZdro! aktywny! – powiedziała Monika Lipińska Zastępca Prezydenta ds. Społecznych.

Badania składu i masy ciała, pomiar ciśnienia, porady dietetyka, warsztaty karate z mistrzem świata Danielem Iwankiem, trening kickboxingu ze specjalistką aktywności fizycznej Joanną Różańską i rajd rowerowy – tak Miasto Lublin i Fundacja Medicover zakończyli cykl letnich sportowo-edukacyjnych wydarzeń pod hasłem Stań się PoZdro! aktywny!

Niezmiernie cieszy nas, że tylu mieszkańców Lublina, tych najmłodszych i tych najstarszych, zdecydowało się dołączyć do nas i zadbać o swoje zdrowie – powiedziała Agnieszka Skowrońska, Koordynator lokalny Programu PoZdro! w Lublinie. – Naszą inicjatywą chcemy pokazać, że sportu nie trzeba uprawiać wyczynowo – wystarczy codzienna, nawet niewielka dawka ruchu, aby nasze serce i płuca lepiej pracowały, a my sami czuli się sprawniejsi i zdrowsi.

Była to pierwsza odsłona akcji Stań się PoZdro! aktywny! Już wkrótce rozpoczną się badania uczniów klas pierwszych w lubelskich gimnazjach w ramach II edycji Programu PoZdro! realizowanego przez Fundację Medicover.