W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Profilaktyka w Lublinie
06.06.202213:07

W piątek (3 czerwca) br. na Placu im Lecha Kaczyńskiego w Lublinie Rodzinny Festyn Zdrowotny zainaugurował Lubelskie Dni Promujące Zdrowie. W trakcie wydarzenia odbyły się m.in. pokazy karate, liczne konkursy dla dzieci i dla dorosłych, występy artystyczne, gry i zabawy z nagrodami. Nagrody dla uczestników konkursów profilaktycznych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom zostały zakupione w ramach realizacji zadań Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Lublin na rok 2022. Celem tej części festynu była promocja zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień oraz promocja zdrowia psychicznego.

W programie wydarzenia można było również dowiedzieć się o rodzicielstwie zastępczym . Niezbędnych informacji udzielali pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie.

W trakcie Festynu można było uzyskać porady psychologiczne, dietetyczne, kosmetyczne, zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, poziom cukru oraz zrobić badanie ostrości wzroku.

Festyn był także okazją do promowania nauki samobadania piersi, które pozwala na wczesne wykrycie guzków. Organizatorzy zachęcali ponadto do badań w zakresie profilaktyki nowotworów skóry, natomiast dla zdrowia psychicznego można było nauczyć się technik relaksacyjnych.

Osoby planujące podróż zagraniczną do krajów Unii Europejskiej mogły na miejscu wyrobić sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Bezpieczny sezon wakacyjny był również tematem związanym z promocją szczepień przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu.

Piątkowy festyn to początek Lubelskich Dni Promujących Zdrowie oraz Lubelskich Dni Seniora, podczas których będzie można się spotkać ze specjalistami i uzyskać nieodpłatną poradę.  Dzięki podmiotom medycznym oraz różnego rodzaju organizacjom pozarządowym działającym na terenie Lublina udało się przygotować bogatą ofertę badań i konsultacji obejmujących różne obszary medycyny. Przypominamy, że Lubelskie Dni Promujące Zdrowie trwają do 10 czerwca 2022r. w załączeniu oferta badań i konsultacji.

Wszystkim podmiotom biorącym udział w festynie, a także mieszkańcom którzy tak licznie przybyli składamy serdeczne podziękowania.

Pliki do pobrania