W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Sprzęt oraz środki ochrony osobistej dla Hospicjum Dobrego Samarytanina

08.06.202008:23

W ramach działań związanych z epidemią i walką z COVID-19 Urząd Miasta Lublin przekazał do Hospicjum Dobrego Samarytanina, działającego przy ul. Bernardyńskiej, sprzęt oraz środki ochrony osobistej.

Hospicjum zostało doposażone w 10 koncentratorów tlenu Philips Everflo z cewnikiem i nawilżaczem o łącznej wartości 27 tys zł. Ponadto do placówki trafiło 500 opakowań rękawiczek jednorazowych o wartości 27 tys. zł. Sprzęt jest fabrycznie nowy, przeznaczony do ochrony osobistej pracowników i pomocy dla podopiecznych Hospicjum.

Dodatkowo planowane jest przekazanie do Hospicjum Dobrego Samarytanina 2 sztuk przepływowych lamp bakteriobójczych o łącznej wartości 2400 zł oraz kolejnej partii jednorazowych rękawic nitrylowych.