W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Stres w pracy? Znajdź rozwiązanie z Państwową Inspekcją Pracy

Stres w pracy? Znajdź rozwiązanie z Państwową Inspekcją Pracy
30.09.201509:25

Państwowa Inspekcja Pracy prowadzi dwuletnią kampanię pod hasłem „Stres w pracy? Znajdź rozwiązanie.”, która stanowi odpowiedź na coraz powszechniejszy problem stresu zawodowego. Jej celem jest popularyzowanie wiedzy o negatywnych skutkach stresu, związanego z wykonywaną pracą oraz o innych zagrożeniach psychospołecznych i sposobach radzenia sobie z nimi.

Wśród czynników psychospołecznych występujących w środowisku pracy, najczęstszym jest stres zawodowy. Doświadcza go większość z nas. Szacuje się, że ok. 50-60% nieobecności w pracy spowodowanej chorobami ma bezpośredni związek ze stresem. Dlatego zarówno pracownicy, jak i pracodawcy powinni wspólnie zapobiegać stresowi w miejscu pracy i szukać rozwiązań ograniczających jego wpływ na zdrowie pracowników i funkcjonowanie firmy.

Kampania „Stres w pracy? Znajdź rozwiązanie.” ma na celu ułatwienie tego zadania. Na stronie internetowej www.streswpracy.pl dostępne są informacje m.in. o źródłach stresu i sposobach zapobiegania temu zjawisku, przykłady dobrych praktyk realizowanych w miejscu pracy oraz testy i quiz jako elementy pomocnicze, pozwalające rozpoznać pojawianie się sytuacji stresowych w pracy.

Przekaz kampanii kierowany jest do pracowników i pracodawców. Kampania „Stres w pracy? Znajdź rozwiązanie.” realizowana jest poprzez internetową akcję informacyjną, w mediach ogólnopolskich emitowane są banery reklamowe kampanii.