W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Szczepionkowe Mikołajki
03.12.202113:04

W poniedziałek (6 grudnia) pod hasłem „Szczepionkowe Mikołajki” prowadzona będzie kolejna akcja szczepień przeciw Covid-19. Tym razem szczepieniobus pojawi się pod siedzibą Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta przy ul. Zielonej 3. Osoby chętne mogą skorzystać ze szczepień w godz. 9.00 - 14.00.

Wobec obserwowanego wzrostu zachorowań na Covid-19, nie ustajemy w działaniach profilaktycznych zmierzających do zwiększania liczby osób zaszczepionych w naszym mieście. Biorąc udział w kolejnej akcji szczepień stwarzamy możliwość bezproblemowego zaszczepienia się wszystkim, którzy chcą zwiększyć swoje bezpieczeństwo zdrowotne. W szczególności kierujemy tę akcję do osób znajdujących się w kryzysie bezdomności i korzystających z pomocy Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta, dlatego mobilny punkt szczepień pojawi w miejscu dla nich dogodnym – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Szczepienia wykonywane będą jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson oraz preparatem firmy Pfizer. Z uwagi na dostępność dwóch rodzajów szczepionek będzie można przyjąć zarówno pierwszą, jak i drugą lub trzecią dawkę. Na szczepienia należy zgłosić się z dokumentem tożsamości.

Podczas podobnej akcji przeprowadzonej we współpracy z Wojewodą Lubelskim w lipcu szczepionkę przeciw Covid-19 przyjęło 59 osób, a w listopadzie 24 osoby.