W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Szkolenia w ramach Programu "Jedz z Głową"

Szkolenia w ramach Programu "Jedz z Głową"
24.08.202011:45

Ruszyły szkolenia dla osób odpowiedzialnych za przygotowanie, planowanie i realizację żywienia zbiorowego dla lubelskich placówek oświatowych

Dwa szkolenia obejmą:

  • szczegółową interpretację zapisów rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie doboru środków spożywczych do posiłków przygotowanych w placówkach oświatowych,
  • interpretację w sposób przystępny, zrozumiały znowelizowanych norm żywieniowych,
  • interpretację zapisów dotyczących znowelizowanej piramidy odżywiania i stylu życia z 2019 roku.

Wszystko po to aby posiłki, które są przygotowywane były nie tylko smaczne ale i prawidłowo zbilansowane i w zgodzie z zapisami zawartymi w rozporządzeniu spełniały normy właściwe dla osób, które podlegają wyżywieniu.

Niebawem kończą się wakacje, dzieciaki wrócą do szkół. Uczestnicy naszych szkoleń wiedzą jak ważny jest prawidłowy dobór środków spożywczych do przygotowywania posiłków. Przygotowując jadłospisy na pierwsze tygodnie szkoły sprawią, że posiłki nie będą przekraczały zapotrzebowania na energię i będą prawidłowo zbilansowane w odniesieniu do zawartości białek, tłuszczy czy węglowodanów. Ważne żeby Jeść z Głową!

Szkolenie poprowadzi Agnieszka Danielewicz, doświadczony dietetyk, wykładowca i trener motywacyjny z certyfikatem MBT,  T&T. Autorka publikacji i metod wspierania w zmianie nawyków żywieniowych. Członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością oraz European Associaton for the Study of Obesity. Od 10 lat tworzy i wspiera merytorycznie programy z obszaru promocji zdrowego odżywiania dedykowane różnym odbiorcom, a w szczególności placówkom oświatowo-wychowawczym na poziomie uczeń, rodzic, nauczyciel, kadra odpowiedzialna za żywienie zbiorowe.

Link do zaproszenia