W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

W trosce o zdrowie psychiczne

W trosce o zdrowie psychiczne
24.06.202213:44

W dniu 22 czerwca 2022 r. odbyła się się konferencja „Zdrowie psychiczne w lokalnej społeczności”, której organizatorem było Miasto Lublin we współpracy z Lubelskim Stowarzyszeniem Ochrony Zdrowia Psychicznego oraz Środowiskowym Domem Samopomocy „Mozaika” w Lublinie. Tematyka konferencji poświęcona została problematyce zdrowia psychicznego osób dorosłych, dzieci i młodzieży oraz wsparciu zdrowia psychicznego osób dotkniętych wojną w Ukrainie.

Spotkanie miało na celu promowanie i wzmacnianie środowiskowego modelu opieki psychiatrycznej. Wspieranie osób w kryzysach psychicznych i ich rodzin powinno opierać się na środowiskowych formach pomocy oraz współpracy między różnymi instytucjami, które są istotne w procesie zdrowienia osoby doświadczającej problemów psychicznych.

W obliczu wciąż nasilających się problemów psychicznych, które pogłębiła również pandemia koronawirusa oraz wojna w Ukrainie podejmowanie dyskusji o zdrowiu psychicznym i reformie systemu opieki psychiatrycznej nabiera szczególnego znaczenia. Promocja zdrowia psychicznego, kształtowanie właściwych postaw społecznych wobec osób z zaburzeniami psychicznymi oraz zapewnienie profesjonalnego systemu wsparcia dla osób doświadczających kryzysów psychicznych to bardzo ważny obszar w polityce zdrowotnej naszego miasta – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Konferencja była okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń w gronie specjalistów, ekspertów, pracowników lubelskich instytucji i organizacji działających na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi oraz osób, które zmagają się z tego typu problemami. W konferencji wzięło udział około 150 osób.