W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztaty praktyczne „Jedz z głową” dla pracowników stołówek szkolnych oraz dyrektorów szkół podstawowych w Lublinie

Warsztaty praktyczne „Jedz z głową” dla pracowników stołówek szkolnych oraz dyrektorów szkół podstawowych w Lublinie
07.02.202407:50

W dniach 30 stycznia – 2 lutego 2024 r. w ramach realizacji „Programu polityki zdrowotnej na lata 2022-2024 w zakresie zdrowego odżywiania dla dzieci klas I-III szkół podstawowych w Lublinie „Jedz z Głową” odbyły się warsztaty dla intendentów, pracowników kuchni oraz dyrektorów z lubelskich szkół zaangażowanych w projekt.

Zajęcia były prowadzone przez Agnieszkę Danielewicz z Instytutu Eligo - twórczynię wielu autorskich szkoleń w zakresie promocji zdrowego żywienia dedykowanych dzieciom, młodzieży i dorosłym, członkinię Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością oraz European Associaton for the Study of Obesity.

Podczas czterodniowego szkolenia uczestniczki i uczestnicy zapoznali się z następującymi zagadnieniami:

  • „Dania kuchni regionalnych oraz kuchnie świata jako element edukacji żywieniowej”.
  • „Planowanie i realizacja jadłospisów dla żywienia zbiorowego w placówkach oświatowych w ujęciu całościowym”.
  • „Dobra praktyka higieniczna i dobra praktyka produkcyjna – omówienie zasad i najważniejsze kwestie w żywieniu zbiorowym”.

W warsztatach wzięło udział 95 osób, wśród nich można było usłyszeć następujące opinie:

  • „Warsztat prowadzone są energicznie i ciekawie, przekazywana wiedza jest bardzo przydatna w praktyce” - Intendent Szkoła Podstawowa nr 32 im. Pamięci Majdanka.
  • „Jak zawsze super, bardzo ważna wymiana doświadczeń między pracownikami dbającymi o żywienie dzieci z różnych ośrodków” - Intendent SOSW dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej.
  • „Czerpiemy bardzo dużo wiedzy, szkolenie bardzo bogate merytorycznie, przydatne do pracy” - Pracownicy kuchni Szkoły Podstawowej nr 20 im. Jarosława Dąbrowskiego.