W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wsparcie finansowe dla świetlicy w dzielnicy Dziesiąta

Wsparcie finansowe dla świetlicy w dzielnicy Dziesiąta
11.04.202208:57

Miasto Lublin dofinansowało prowadzenie świetlicy prowadzonej przez Stowarzyszenie Promocji Kultury na Rzecz Środowisk Lokalnych i Osób Niepełnosprawnych „DZIESIĄTA”. Dzieci znajdą tu opiekę specjalistów, zajęcia tematyczne i ofertę pomocy w trudnych dla nich sytuacjach.

– Celem działalności świetlicy socjoterapeutycznej jest wspieranie rodziny przeżywającej trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych oraz udzielanie pomocy dzieciom wychowującym się w warunkach niesprzyjających ich prawidłowemu rozwojowi. Współpraca z rodzicami dziecka w zakresie diagnozowania potrzeb pozwala na zaplanowanie adekwatnej pomocy, daje rodzicom możliwość zwiększenia umiejętności wychowawczych, a w stosunku do dziecka umożliwia korygowanie zaburzeń i stymulowanie jego wszechstronnego rozwoju - mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta ds. Społecznych.

Za organizację działań w placówce odpowiada wykwalifikowana kadra, co gwarantuje prawidłową realizację zadań. Świetlica przez 5 dni w tygodniu zapewnia specjalistyczną opiekę grupie 12 dzieci. Otrzymują pomoc w kryzysach szkolnych, rodzinnych, rówieśniczych i osobistych, pomoc w nauce. Mogę brać udział w zajęciach plastycznych, sportowych, muzycznych i integracyjnych, a także wycieczkach. Dzieci w ramach potrzeb uczestniczą też w grupowych zajęciach socjoterapeutycznych z elementami profilaktyki uzależnień. Pobyt w świetlicy umilają drobne posiłki - drugie śniadania i podwieczorki.

Siedziba świetlicy zlokalizowana jest w budynku Szkoły Podstawowej nr 20 przy alei Józefa Piłsudskiego 26 w Lublinie.

Zadanie realizowane jest w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.