W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Jedz z Głową

Program „Jedz z głową”

Program polityki zdrowotnej na lata 2019-2021 w zakresie zdrowego odżywiania dla dzieci klas I-III szkół podstawowych w Lublinie „Jedz z głową” wprowadzony został  uchwałą Nr 230/VI/2019 Rady Miasta Lublin
z dnia 26 kwietnia 2019 r.

WEBINARIA W RAMACH PROGRAMU „JEDZ Z GŁOWĄ

Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci klas I-III szkół podstawowych oraz dzieci do udziału w bezpłatnych webinariach w ramach „Programu Jedz z Głową” finansowanego ze środków budżetu Miasta Lublin. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego mamy przyjemność zaprosić rodziców i opiekunów na niżej wymienione tematy webinarów:

  • „Zaburzenia odżywiania u dzieci jako skutek pandemii koronawirusa”
  • „Ekologiczne jedzenie czy zawsze jest Eko?"
  • „Diagnostyka zaburzeń gospodarki węglowodanowej - jakie badania zrobić i co oznaczają?"

Natomiast dzieci zapraszamy na webinar: „Białko - odporność, moc i wzrost-ile, jak i kiedy?”.  Zachęcamy do aktywnego udziału!

Zapraszamy do rejestracji na wydarzenia.

Link do rejestracji

Konferencja „Szkolne wyzwania dla zdrowego odżywiania”

W dniu 24 sierpnia 2021 r. w Centrum Kultury w Lublinie odbyła się konferencja pt. „Szkolne wyzwania dla zdrowego odżywiania” podsumowująca cykl szkoleń dla kadry odpowiedzialnej za żywienie zbiorowe w szkołach. Konferencja została zorganizowana w ramach Programu „Jedz z głową”, realizowanego przez Fundację Medicover.

Uczestnikami konferencji byli dyrektorzy szkół biorących udział w programie oraz pracownicy stołówek szkolnych.

Podczas konferencji zaprezentowano wyniki ewaluacji w zakresie prawidłowego opracowywania jadłospisów szkolnych oraz wręczono dyplomy zwycięskim placówkom w konkursie na najlepszy jadłospis. Uczestnicy spotkania wzięli również udział w warsztatach kulinarnych, które pozwoliły na praktyczne zastosowanie zdobytej podczas szkoleń wiedzy dotyczącej przygotowywania zdrowych posiłków dla dzieci i młodzieży.

Miłym akcentem na zakończenie konferencji była wspólna degustacja przygotowanych potraw.

W załączeniu prezentujemy przepisy kulinarne na dania przygotowywane podczas części warsztatowej spotkania. Zachęcamy Państwa do skorzystania z propozycji podczas sporządzania zdrowych posiłków.

Fotorelacja z wydarzenia poniżej

Do pobrania