W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Jedz z Głową

Program „Jedz z głową”

Program polityki zdrowotnej na lata 2019-2021 w zakresie zdrowego odżywiania dla dzieci klas I-III szkół podstawowych w Lublinie „Jedz z głową” wprowadzony został  uchwałą Nr 230/VI/2019 Rady Miasta Lublin
z dnia 26 kwietnia 2019 r.

Konkurs „Obiad z głową” organizowany w ramach programu „Jedz z Głową”

Serdecznie zapraszamy pracowników kuchni i stołówek szkolnych biorących udział w programie „Jedz z Głową” do udziału w konkursie: „Obiad z Głową”.

Celem konkursu jest wyłonienie placówki najlepiej  planującej i przygotowującej posiłki dla uczniów. Osoby zainteresowane udziałem w konkursie powinny przesyłać koordynatora projektu "Jedz z Głową" na adres mailowy jolanta.karwat@medicover.pl jeden jadłospis dekadowy tj. obejmujący 10 kolejnych dni, który został zrealizowany w placówce w okresie od 01.02.2021 r. do 31.03.2021 r.

Jednocześnie informujemy, że organizator konkursu przedłuża termin nadsyłania jadłospisów do dnia 15.05.2021 r. Termin rozstrzygnięcia konkursu pozostaje bez zmian tj. 31.05.2021 r. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Aktualny regulamin konkursu znajduje się w załączniku.

Do pobrania

Webinaria w ramach Programu "Jedz z głową"

Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci klas I-III szkół podstawowych oraz dzieci do udziału w bezpłatnych webinariach w ramach „Programu Jedz z Głową” finansowanego ze środków budżetu Miasta Lublin. W związku z rozpoczęciem sezonu grillowego w maju zapraszamy na webinar: „Tajemnice zdrowego grillowania”, który podpowie co i jak grillować aby było smacznie i zdrowo. Przygotowaliśmy również pomysły na zdrowe i szybkie posiłki dla całej rodziny, które będzie można poznać podczas webinaru:  „Jak skomponować smaczny i zdrowy posiłek ?” Wyjaśnimy też jaki wpływ ma otyłość na gospodarkę hormonalną i jaki wpływ mają hormony na otyłość naszych dzieci. Dodatkowo zapraszamy dzieci do wspólnych ćwiczeń razem  z  naszą trenerką, która przygotowała dla Was 4 różne zestawy prostych ćwiczeń, które można wykorzystać również podczas lekcji.

Zapraszamy do rejestracji na wydarzenia.

Link do rejestracji

Zapraszamy do ćwiczeń.

Zestaw ćwiczeń nr 1

Zestaw ćwiczeń nr 2

Zestaw ćwiczeń nr 3

Zestaw ćwiczeń nr 4