W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Program - wady wzroku

Program profilaktyczny wczesnego wykrywania wad wzroku i zeza dla uczniów klas II szkół podstawowych na terenie Miasta Lublin

Program przyjęty Uchwałą nr 771/XXIV/2020 Rady Miasta Lublin z dnia 17 grudnia 2020 r. w sprawie przyjęcia programu polityki zdrowotnej „Program profilaktyczny wczesnego wykrywania wad wzroku i zeza dla uczniów klas II szkół podstawowych na terenie Miasta Lublin”. Celem programu jest zapobieganie rozwojowi wad wzroku i poprawa funkcji narządu wzroku u dzieci uczęszczających do klas II szkół podstawowych w wieku 8-9 lat na terenie miasta Lublin poprzez wczesne wykrywania wad wzroku.

Zwiększenie liczby dzieci z wcześnie zdiagnozowanymi wadami refrakcji i zeza oraz wdrożenie u nich leczenia w okresie, w którym efekty kliniczne są najlepsze będzie wspomagało ich rozwój psychofizyczny oraz możliwości nauki. Istotnym elementem programu jest także zwiększenie świadomości społecznej wśród rodziców/opiekunów prawnych dzieci oraz kadry pedagogicznej szkół na temat występowania wad wzroku u dzieci, ich konsekwencji oraz potrzeby wczesnego diagnozowania i leczenia.

Do pobrania

Wyniki konkursu na wybór realizatorów „Programu profilaktycznego wczesnego wykrywania wad wzroku i zeza dla uczniów klas II szkół podstawowych na terenie Miasta Lublin” na rok 2022

W dniu 1 lipca 2022 r. rozstrzygnięto konkurs na wybór realizatorów "Programu profilaktyki wczesnego wykrywania wad wzroku i zeza dla uczniów klas II szkół podstawowych na terenie Miasta Lublin" w roku 2022 r.

W wyniku przeprowadzonego postępowania wybrano dwa podmioty, które będą realizować program w 32 szkołach podstawowych na terenie Miasta Lublin.

Lp. Nazwa Kwota wynagrodzenia
1 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ośrodek Medycyny Szkolnej Promed 55 000 zł
2 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ośrodek Medycyny Szkolnej Termed 55 000 zł

 

Do pobrania

  • wykaz_szkol_-_wady_wzroku_2022.pdf
    Wykaz szkół w których realizowany będzie Program profilaktyki wczesnego wykrywania wad wzroku i zeza dla uczniów klas II szkół podstawowych na terenie Miasta Lublin" w roku 2022 r. 52.39 KB