W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Program Zdrowie dla Lublina na lata 2016-2020

Program Zdrowie dla Lublina na lata 2016-2020

Program "Zdrowie dla Lublina na lata 2016-2020"

Program Zdrowie dla Lublina na lata 2016 – 2020 wprowadzony uchwałą nr 324/IX/2015 Rady Miasta Lublin z dnia 19 listopada 2015 r. w sprawie przyjęcia Programu Zdrowie dla Lublina na lata 2016 -2020 stanowi bazowy dokument służący do opracowania i wdrażania na terenie Miasta Lublin lokalnych programów polityki zdrowotnej i projektów służących poprawie zdrowia mieszkańców Naszego Miasta.

Dokument zawiera informacje wyznaczające główne kierunki działania Miasta w sferze promocji i ochrony zdrowia mieszkańców Lublina. Zaproponowany obszar działań obejmuje zakreślone ustawowo zadania samorządu Miasta zmierzające do poprawy stanu zdrowia i związanej z nim jakości życia mieszkańców.

Założeniem, które przyjęto przy konstrukcji Programu jest kontynuacja dotychczasowych działań w zakresie promocji zdrowia, profilaktyki i edukacji prozdrowotnej ze wskazaniem na następujące priorytety:

  1. działania przeciwdziałające zachorowaniom na choroby układu krążenia, nowotwory, cukrzycę, wady wzroku u dzieci oraz próchnicę zębów,
  2. tworzenie przestrzeni miejskiej sprzyjającej zdrowiu,
  3. działania profilaktyczne obniżające występowanie czynników ryzyka chorób cywilizacyjnych tj. małej aktywności fizycznej, nadwagi i otyłości oraz palenia tytoniu,
  4. działania w zakresie opieki geriatrycznej i długoterminowej,
  5. wzbogacenia działań z zakresu ochrony zdrowia psychicznego, w tym opieki psychiatrycznej.

Pobierz Uchwałę oraz Program

Pobierz informację o nagrodzie Ranking Zdrowia 2015