W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Szczepienia – HPV

Program szczepień ochronnych przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego(HPV) dla 12-letnich mieszkanek Lublina w latach 2021 – 2025

Program przyjęty Uchwałą nr 773/XXIV/2020r. Rady Miasta Lublin z dnia 17 grudnia 2020 r. w sprawie przyjęcia programu polityki zdrowotnej - „Program szczepień ochronnych przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) dla 12 letnich mieszkanek Lublina”. Jest to program, którego celem jest zwiększenie odporności na zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) oraz zmniejszenie zachorowań na raka szyjki macicy u mieszkanek Lublina. Program będzie realizowany wśród 12 letnich dziewczynek zamieszkałych na terenie Lublina oraz ich rodziców. W trakcie wizyty szczepiennej, będzie prowadzona edukacja na temat pozytywnych skutków szczepień oraz profilaktyki nowotworów. Osoby zaszczepione oraz ich rodzice/opiekunowie będą także informowani o postępowaniu w razie wystąpienia NOP – Niepożądanych Odczynów Poszczepiennych.

Do pobrania

  • Program - HPV.pdf
    Uchwała i Program szczepień ochronnych przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego(HPV) dla 12-letnich mieszkanek Lublina 370.20 KB

Realizacja programu w 2021 roku

Miasto Lublin rozpoczyna realizację programu szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) dla dziewcząt urodzonych w 2009 roku, mieszkanek Lublina.

W ramach programu zaszczepionych zostanie 500 dziewczynek w wieku 12 lat, tj: urodzonych w 2009 roku. Program realizowany będzie od 19 kwietnia 2021 r. do momentu wyczerpania szczepionek, nie dłużej jednak niż do 10 grudnia 2021 r. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do przychodni realizujących program, bez względu na to do jakiego podmiotu leczniczego są zapisane. Decyduje kolejność zgłoszeń. Szczepienia wykonywane będą w 33 przychodniach na terenie miasta Lublin i w całości finansowane z budżetu miasta. Wykaz przychodni znajduje się w poniższym załączniku.

Do pobrania