W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Zdrowie psychiczne

Konferencja „Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży”

W dniu 24 października 2019 r. odbyła się konferencja na temat: „Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży”. Organizatorem konferencji było Miasto Lublin we współpracy z Lubelskim Stowarzyszeniem Ochrony Zdrowia Psychicznego oraz Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Konferencja poświęcona została problematyce zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży. Adresatami konferencji byli nauczyciele, pedagodzy szkolni, pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz pracownicy organizacji i instytucji udzielających wsparcia w zakresie ochrony zdrowia psychicznego. Podczas konstruktywnej dyskusji w gronie ekspertów, profesjonalistów oraz samych osób zainteresowanych i ich rodzin podkreślono ogromną rolę szkoły i nauczycieli w pomocy uczniom, u których występują problemy związane ze zdrowiem psychicznym. Szczególną uwagę zwrócono na potrzebę skoordynowania systemu wsparcia w różnych sektorach życia społecznego, zarówno w obszarze ochrony zdrowia, pomocy społecznej czy oświaty.

Program Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Miasta Lublin na lata 2018-2022

Program Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Miasta Lublin na lata 2018-2022 wprowadzony uchwałą nr 1276/L/2018 Rady Miasta Lublin z dnia 16 listopada 2018 r. w sprawie przyjęcia „Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Miasta Lublin na lata 2018-2022” stanowi bazowy dokument zawieracy informacje. Program wyznacza główne kierunki działania Miasta w sferze promocji i ochrony zdrowia psychicznego mieszkańców Lublina.
Stanowi też dokument bazowy do opracowywania i wdrażania na terenie Miasta Lublin lokalnych programów polityki zdrowotnej i projektów dot. ochrony zdrowia psychicznego.
 

Uchwała oraz program

 

Lubelskie Dni Autyzmu

W dniu 2 kwietnia 2019 r. obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Z tej okazji Miasto Lublin od kilku lat włącza się w międzynarodową akcję „Zaświeć się na niebiesko”, która ma na celu propagowanie wiedzy na temat potrzeb i problemów osób z autyzmem. W tym dniu na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami podświetlane są na całym świecie reprezentacyjne budynki na kolor niebieski. W Lublinie w dniu 2 kwietnia 2019 r., w godzinach 20.00-22.00 na niebiesko rozświetlone zostaną - Centrum Spotkania Kultur oraz Stadion Arena Lublin. W godzinach 19.00-20.15 na Placu Teatralnym przed budynkiem Centrum Spotkania Kultur odbędzie się spotkanie otwarte dla mieszkańców Lublina, które będzie miało charakter integracyjny. Będą w nim uczestniczyć osoby z autyzmem, ich rodziny oraz przedstawiciele jednostek organizacyjnych Miasta Lublin, podmiotów leczniczych i organizacji pozarządowych, działających w obszarze wspierania osób ze spektrum autyzmu.
Miesiąc kwiecień poświęcony jest w naszym mieście problematyce autyzmu. Przez kolejne dni odbywać się będą różnorodne wydarzenia zaprezentowane w załączonym programie. Do akcji włączyło się wiele instytucji i organizacji, które na co dzień zajmują się wspieraniem osób z autyzmem i ich rodzin.

Obchody Lubelskich Dni Autyzmu zainaugurowane zostaną konferencją na temat: „Jak być szczęśliwym rodzicem wyjątkowego dziecka”, której organizatorem jest Fundacja Wiatraki we współpracy z Miastem Lublin. Konferencja odbędzie się w dniu 2 kwietnia 2019 r., w godz. 10.00-13.00 w Trybunale Koronnym w Lublinie, ul. Rynek 1. Szczegółowy program konferencji znajduje się w załączonym plakacie.

Lubelskie Obchody Dni Autyzmu w 2019 r. zorganizowane zostały we współpracy z Fundacją Alpha w Lublinie, Krajowym Towarzystwem Autyzmu – Oddział w Lublinie, NZOZ Sanus, Szkołą Podstawową Specjalną nr 26 w Lublinie, Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym Nr 2 w Lublinie, Zespołem Poradni Nr 3 w Lublinie, Fundacją Wiatraki, Zespołem Ośrodków Wsparcia – Środowiskowym Domem Samopomocy oraz Lubelskim Okręgowym Związkiem Żeglarskim.

Plakat autyzm

Do pobrania

Autyzm - plakat.jpg
Plakat informacyjny w różnych odcieniach koloru autyzmu - niebieskim

Centrum Zdrowia Psychicznego w Lublinie

Informujemy o nowo utworzonym Centrum Zdrowia Psychicznego dla osób z podwójną diagnozą w Lublinie. Pomoc skierowana jest do osób z zaburzeniami psychicznymi, głównie z rozpoznaniem psychoz z kręgu schizofrenii, zaburzeń nastroju (afektywnych) oraz uzależnieniami (od substancji psychoaktywnych, alkoholu, internetu, seksu, hazardu, itp.). Leczenie jest bezpłatne i nie jest wymagane ubezpieczenie zdrowotne oraz skierowanie. Informacje szczegółowe na załączonym plakacie. Zapraszamy do kontaktu na ul. Lwowską 12 w Lublinie,  telefonicznie pod nr tel 783 403 200 lub 783 703 500 oraz mailowo

Plakat informacyjny

Do pobrania

Plakat centrum.png [ilość pobrań: 29]
Plakat zawierający informacje szczegółowe o centrum