W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Młodość w Trzeźwości Daje Możliwości

Młodość w Trzeźwości Daje Możliwości

"Młodość w Trzeźwości Daje Możliwości"

Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie organizuje cyklicznie konkursy skierowane do młodzieży szkolnej w Lublinie. Celem każdej edycji konkursu jest uświadomienie młodym osobom szkodliwości picia alkloholu oraz poszanowania postaw abstynenckich. Organizatorzy konkursu przewidują nagrody dla laureatów oraz prezentację nagrodzonych i wyróżnionych prac.

Konkurs na utwór muzyczny "Młodość w trzeźwości daje możliwości" 2022

Dnia 22 marca 2023 r. o godz. 13:00 w Trybunale Koronnym odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom 7 edycji konkursu Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie pod hasłem "Młodość w trzeźwości daje możliwości". Na uroczystość przybyli laureaci wraz z rodzicami, nauczycielami i opiekunami, a także Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania Mariusz Banach, Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miasta Lublin Jadwiga Mach, Dyrektor Wydziału Zdrowia i Profilaktyki Jerzy Kuś oraz  członkowie Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie. Szanownych gości powitał Przewodniczący Komisji Piotr Dreher, następnie wysłuchano nagrodzone utwory muzyczne, po ich prezentacji głos zabrali Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania Mariusz Banach, Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miasta Lublin Jadwiga Mach i Przewodniczący Komisji Piotr Dreher. Po czym przystąpiono do wręczenia nagród laureatom. Na koniec laureaci wraz z opiekunami zrobili sobie pamiątkowe fotografie z Zastępcą Prezydenta Mariuszem Banachem i członkami Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, poniżej fotorelacja z uroczystości.

Komisja konkursowa składająca się z członków zespołu merytorycznego Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie wyłoniła laureatów.

Pierwsza nagroda:

 • Zuzanna Brus, Anna Dąbrowska, Emilia Karczmarczyk, Zuzanna Pacek, Safia Saoud - Szkoła Podstawowa nr 15 im. Jana Pawła II
 • Łucja Cich, Weronika Olczyk - Szkoła Podstawowa nr 52 im. Marii Konopnickiej
 • Krzysztof Smyl, Hubert Żyro Lubelskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Technikum Mechaniczne im. K. K. Baczyńskiego

Druga nagroda:

 • Karolina Wolanin, Jakub Skrzypek, Alicja Wiak - Szkoła Podstawowa nr 16 im. Fryderyka Chopina

Wyróżnienia:

 • Oktawia Michalak - Zespół Szkół Nr 1 im. Władysława Grabskiego
 • Nina Romaszewska  - Zespół Szkół Nr 12 - Szkoła Podstawowa nr 15 im. Tadeusza Kościuszki

Pozostali uczestnicy:

 • Jakub Kłys - Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki

 

Konkurs w formie skeczu "Młodość w trzeźwości daje możliwości" 2020

Konkurs profilaktyczny w formie skeczu pod hasłem "Młodość w trzeźwości daje możliwości" w bieżącym roku nie odbędzie się, ze względu na obowiązujący stan zagrożenia epidemicznego obowiązujący w Polsce. Konkurs będzie kontynuowany w roku przyszłym.

 

Konkurs plastyczny "Młodość w trzeźwości daje możliwości 2019"

W dniu 13 czerwca 2019 o godz. 9:30 w Trybunale Koronnym odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom 6 edycji konkursu Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie pod hasłem "Młodość w trzeźwości daje możliwości". Uroczystość rozpoczął Przewodniczący Komisji Piotr Dreher - powitał laureatów, grono pedagogiczne, rodziców, członków Komisji i Dyrektora Wydziału Zdrowia i Profilaktyki Jerzego Kusia. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na umiejętność połączenia talentu plastycznego z wiedzą na temat uzależnień, która zaowocowała dojrzałymi pracami w formie komiksów, zredagowanych przez młodych ludzi, uczniów szkół podstawowych. Przewodniczący nawiązał do poprzednich edycji konkursów, które miały różny charakter, były konkursy plastyczne, ale też małych form filmowych i literacki. Przewodniczący zapewnił, że konkurs będzie kontynuowany. Zauważył, że są szkoły których uczniowie regularnie biorą udział w każdej edycji konkursu, jest to sygnał że konkurs Komisji na stałe zadomowił się w środowisku szkolnym Miasta Lublina. Na zakończenie podziękował laureatom, rodzicom, nauczycielom i opiekunom. Do organizatorów konkursu wpłynęły 64 prace uczniów  z 7 szkół podstawowych

Komisja konkursowa składająca się z członków zespołu merytorycznego Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie wyłoniła laureatów.

Pierwsza nagroda:

 • Adam Woźniak SP nr 51

Druga nagroda:

 • Barbara Nazarkiewicz SP nr 22

Trzecia nagroda:

 • Joanna Cichosz SP nr 22
 • Julia Gawłowska SP nr 51

Wyróżnienia:

 • Julia Jezierska SP nr 21
 • Tytus Brzeszczak SP nr 22
 • Olaf Wronikowski SP nr 22
 • Adrianna Czerwonka SP nr 22
 • Adam Filiks SP nr 22
 • Piotr Pepera SP nr 22
 • Lukasz Pietrzyk SP nr 22
 • Laura Świtała SP nr 22
 • Agata Turowska SP nr 22
 • Dawid Kędzierski SP nr 27
 • Jakub Bucoń SP nr 30
 • Lena Chudzik SP nr 30
 • Maja Drozd SP nr 30
 • Oliwia Figiel SP nr 30
 • Paulina Leboda SP nr 30
 • Julia Mordel SP nr 30
 • Szymon Tomczyk SP nr 30
 • Martyna Wojcieszyn SP nr 30
 • Mateusz Żurawicz SP nr 30
 • Oliwia Mazurek SP nr 31
 • Artur Misiewicz SP nr 31
 • Dobromir Siudem SP nr 31
 • Szymon Smyłek SP nr 31
 • Amelia Socha SP nr 34
 • Justyna Mazur SP nr 51
 • Kamila Osieleniec SP nr 51

Patronat Prezydenta Lublin

 

"Młodość w trzeźwości daje możliwości 2018" - Uroczystość wręczenia nagród

w dniu 11 września 2018 o godz. 11:00 w Trybunale Koronnym odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu "Młodość w trzeźwości daje możliwości". Przewodniczący Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie Piotr Dreher w swoim wystąpieniu podziękował młodym uczestnikom za udział w konkursie. Do organizatorów konkursu wpłynęły prace uczniów z 10 szkół podstawowych, łącznie 143 prace wykonane rożnymi technikami plastycznymi. Przewodniczący Komisji zwrócił uwagę na różnorodność nadesłanych prac, podkreślił wysiłek laureatów konkursu włożony w prace nad tak trudną tematyką. Uznanie w oczach komisji konkursowej zdobyła wiedza i znajomość tematyki związanej z problemami alkoholowymi zawarta w pracach. Zwycięska praca będzie wykorzystana jako logo przyszłych edycji konkursu "Młodość w trzeźwości daje możliwości".

Komisja konkursowa składająca się z członków zespołu merytorycznego Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie wyłoniła laureatów.

Pierwsza nagroda:

Michał Szafranek SP nr 30

Wyróżnienia:

Maja Nakonieczna SP nr 3

Anna Osemlak SP nr 3

Martyna Gil SP nr 16

Paulina Walczak SP nr 16

Oliwia Kasperska SP nr 24

Patryk Kwiatkowski SP nr 24

Michalina Stasiak SP nr 24

Kinga Ozimek SP nr 30

Szymon Warda SP nr 30

Jagoda Wypych SP nr 30

Mateusz Chęciński SP nr 34

Jakub Górecki SP nr 34

Zofia Gwiazda SP nr 34

Klaudia Mazurek SP nr 44

Gabriela Paśniczek SP nr 44

Karol Piotr Zając SP nr 47

Adam Dybowski SP nr 51

Konkurs plastyczny "Młodość w trzeźwości daje możliwości 2018"

Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie zaprasza uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z miasta Lublina do udziału w konkursie plastycznym "Młodość w trzeźwości daje możliwości". Jako że konkurs okrzepł i zadomowił się na stałe w środowisku trzeźwościowym Lublina, pojawiła się potrzeba przyjęcia znaku graficznego, który wiązałby się z konkursem i zwiększył jego rozpoznawalność. Spośród nadesłanych prac na tegoroczną edycję konkursu na logo konkursu " Młodość w trzeźwości daje możliwości" Komisja wyłoni najlepszy projekt, który zostanie wykorzystany przy organizowaniu następnych konkursów.

Do organizatorów konkursu "Młodość w trzeźwości daje możliwości" wpłynęło 143 prace z 10 szkół podstawowych i 2 gimnazjów. W dniu 13 czerwca 2018 r. komisja konkursowa postanowiła przyznać jedną pierwszą nagrodę uczniowi ze Szkoły Podstawowej Nr 30. Nadesłane prace w ocenie komisji prezentowały wyrównany i wysoki poziom, toteż drugiej i trzeciej nagrody nie przyznano. Komisja konkursowa doceniając walory edukacyjne prac i duże zaangażowanie uczestników konkursu podjęła decyzję o wyróżnieniu 17 prac.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 11 września 2018 o godz. 11:00 w Trybunale Koronnym Rynek 1.

Logo Patronatu Prezydenta Logo Radia Lublin

 

Konkurs plastyczny "Młodość w Trzeźwości Daje Możliwości 2017"

W dniu 19 września 2017 r. odbyła się w Trybunale Koronnym uroczystość wręczenia nagród w tegorocznej edycji konkursu "Młodość w Trzeźwości Daje Możliwości".
Pełna relacja z uroczystości niebawem pojawi się na stronie, tymczasem publikujemy listę laureatów, nagrodzone prace i fotorelację z wręczenia nagród.

Dwie pierwsze nagrody:
Paulina Czerwińska Szkoła Podstawowa Nr 44
Szymon Dębek Szkoła Podstawowa Nr 50

Dwie drugie nagrody:
Jagoda Wypych Szkoła Podstawowa nr 30
Wiktor Kozieł Szkoła Podstawowa nr 30

Dwie trzecie nagrody:
Michał Basiak Szkoła Podstawowa nr 30
Alicja Ziętek Szkoła Podstawowa Nr 34

Wyróżnienia:
Agnieszka Murzacz Szkoła Podstawowa nr 2
Jakub Matuszewski Szkoła Podstawowa nr 2
Anna Banach Szkoła Podstawowa nr 22
Paulina Maj Szkoła Podstawowa nr 22
Adam Hassan Szkoła Podstawowa nr 22
Alicja Karpińska Szkoła Podstawowa nr 22
Emilia Smoleńska Szkoła Podstawowa nr 22
Weronika Szymanek Szkoła Podstawowa nr 22
Weronika Frankiewicz Szkoła Podstawowa nr 22
Julia Stelmaszczuk Szkoła Podstawowa nr 22
Joanna Kamińska Szkoła Podstawowa nr 22
Joanna Cichosz Szkoła Podstawowa nr 22
Gabriela Popiołek Szkoła Podstawowa nr 22

Oliwia Wilczek Szkoła Podstawowa nr 30
Mateusz Czyran Szkoła Podstawowa nr 30
Michał Styk Szkoła Podstawowa nr 30
Dawid Pyszniak Szkoła Podstawowa nr 30
Jakub Binięda Szkoła Podstawowa nr 30
Kinga Ozimek Szkoła Podstawowa nr 30
Zuzanna Maciejewska Szkoła Podstawowa nr 30
Mateusz Wojciech Kowalik Szkoła Podstawowa nr 30
Michał Szafranek Szkoła Podstawowa nr 30
Paweł Tudrujek Szkoła Podstawowa nr 30

Zofia Domagała Szkoła Podstawowa Nr 31

Alicja Kawa Szkoła Podstawowa Nr 34
Julia Bień Szkoła Podstawowa Nr 34

Kamila Karczewska Szkoła Podstawowa Nr 44
Mateusz Kidaj Szkoła Podstawowa Nr 44

Małgorzata Kowaleczko Szkoła Podstawowa Nr 52

 

Patronat medialny

Honorowy patronat logo


Honorowy Patronat

 

Konkurs plastyczny "Młodość w Trzeźwości Daje Możliwośc 2017" nagrodzone prace

Konkurs małych form filmowych "Młodość w Trzeźwości Daje Możliwości 2016"

W dniu 28 września 2016 r. w Ratuszu Miejskim miała miejce uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu małych form filmowych "Młodość w Trzeźwości Daje Możliwości", cyklicznie organizowanego przez Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie. W sali na drugim piętrze Ratusza Miejskiego zgromadzili się laureaci konkursu - uczniowie lubelskich gimanzjów, nauczyciele i opiekunowie, pracownicy Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Lublin oraz członkowie Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie. Laureatami Konkursu zostali uczniowie Gimanazjum Nr 7 im. Jana Kochanowskiego Gimanazjum Nr 18 im. Macieja Rataja oraz Gimnazjum Nr 24 z Zespołu Szkół Nr 7 .

Zastępca Przewodniczącego Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie Pan Krzysztof Siczek rozpoczął uroczystość od powitania laureatów konkursu, ich opiekunów, nauczycieli i rodziców, następnie powitał zaproszonych gości - Pana Krzysztofa Komorskiego Zastępcę Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Relacji Zewnętrznych oraz Pana Adama Mołdocha Dyrekora Centrum Interwencji Kryzysowej. Zrelacjonował krótko przebieg prac komisji konkursowej, zwrócił uwagę na wysiłek laureatów, włożony w realizację filmów i dobrą znjomość zagadnień związnych z problematyką uzależnień. Następnie wspólnie z Panem Prezydentem Krzysztofem Komorskim przystąpili do wręczenia nagród laureatom konkursu.

Po wręczeniu nagród wyszycy zebrani obejrzeli wspólnie nagrodzone filmy. Po projekcji zabrał głos Pan Prezydent Krzysztof Komorski wraził unanie dla młodych filmowców za ich zaangażowanie, wyraził nadzieję, że w przszłości będą oni mogli skorzystać ze środków Lubelskiego Funduszu Filmowego.

Pan Krzyszf Siczek podziękował Prezydentowi Krzysztofowi Komorskiemu, laureatom oraz wszyskim zaproszonym gościom za udział w uroczystościi i zaprosił do wspólnej fotografii

Lista laureatów konkursu małych form filmowych "Młodość w Trzeźwości Daje Możliwości"
Pierwsza nagroda:
Zespół z Gimnazjum Nr 18 w składzie:
Kacper Siwek, Błażej Wilkoławski, Jan Cichowlas, Julia Milcarek, Weronika Skoczylas, Alicja Sadowska, Nikola Stefanowska, Jan Mazur, Daniel Gołębiowski, Zuzanna Olszówka, Zuzanna Murat.


Druga nagroda:
Zespół z Gimnazjum Nr 24 w składzie:
Patrycja Kinik, Klaudia Mirończuk.

Trzecia nagroda:
Zespół z Gimnazjum Nr 7 w składzie:
Marcelina Berecka, Milena Galant, Patryk Głażewski, Weronika Janus, Agata Kaczmarska, Aleksandra Kociuba, Mariusz Koszczeszyn, Jakub Lemieszek, Gabriela Łykus, Klaudia Mazurkiewicz, Zofia Patyra, Bernadetta Pietryga, Milena Pomykała, Alicja Sikora, Kacper Stępniak, Wiktoria Szewczyk, Klaudia Wrona.

Czwartą nagrodę otrzymała:
Agata Salamucha z Gimnazjum Nr 24

Konkurs literacki "Młodość w Trzeźwości Daje Możliwości 2015"

Dnia 3 czerwca 2015 r. w Trybunale Koronnym w Lublinie miała miejce uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu literackiego "Młodość w Trzeźwości Daje Możliwości", zorganizowanego przez Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie. Na uroczystość przybyli laureaci konkursu - podopieczni placówek opiekuńczo - wychowaczych, opiekunowie i wychowawcy, pracownicy Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Lublin oraz członkowie Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie. W konkursie uczestniczyli podopieczni Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych Rodzinka II, Rodzinka IV, Rodzinka V, Rodzinka VI z Centrum Administracyjnego "Pogodny Dom", Świetlicy Św. Antoniego Akcji Katolickiej Archidiecezji Lubelskiej, Placówki Wsparcia Dziennego "Dom Ciepła" im. Św. Antoniego, Placówki Wsparcia Dziennego "Ciuchcia", Ośrodków Kurtatorskich Nr 2 i 3.

Uroczystość rozpoczęła się od występu dziecięcego zepołu "Maczki" z Przedszkola Nr 66, pod kierownictwem Pani Barbary Gerhard i Pani Ewy Zach. Po entuzjaztycznie przyjetym wystepie, głos zabrał Pan Piotr Dreher Przewodniczący Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie. Podzielił się informacjami z przebiegu prac Komisji Konkursowej, w której skład wchodzili członkowie zespołu merytorycznego Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie, pracownik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych p. Waldemar Konefał, przedstawicielka Radia Lublin p. Weronika Pawlak.

Pan Piotr Dreher poprosił Panią Jadwigę Mach Przewodniczącą Komisji Rodziny Rady Miasta Lublin o zabranie głosu. Pani Przewodnicząca wyraziła uznanie dla uczestników konkursu, podkreśliła jak ważne jest krzewienie trzeźwego, wolnego od używek stylu życia wśród młodzieży.

Przewodniczący Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie Pan Piotr Dreher wraz Jadwigą Mach przystąpili do wręczenia nagród uczestnikom konkursu. Po wręczeniu nagród wyszycy zostali uwiecznieni na pamiatkwej fotografii.

Lista laureatów konkursu literackiego "Młodość w Trzeźwości Daje Możliwości"

Pierwsza nagroda:
Natalia Modzelewska z Placówki Wsparcia Dziennego "Dom Ciepła" im.Św. Antoniego,

druga nagroda:
Patrycja Andrzejewska z Ośrodka Kuratorskiego Nr 2,

trzecia nagroda:
Daniel Kępa z Ośrodka Kuratorskiego Nr 2.

Wyróżnienia:
Aleksandra Raczkowska z Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej Rodzinka VI,
Krzysztof Bartoś ze Świetlicy Św. Antoniego Akcji Katolickiej Archidiecezji Lubelskiej.

Konkurs plastyczny "Młodość w Trzeźwości Daje Możliwości 2014"

Dnia 13 czerwca 2014 r. w Ratuszu Miejskim w Lublinie miała miejce uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego "Młodość w Trzeźwości Daje Możliwości", zorganizowanego przez Komisję Rozwiązywania Problemów Aklkoholowych w Lublinie. Na uroczyśtość przybyli laureaci konkursu uczniowie, nauczyciele dyrektorzy lubelskich Gimanazjów, Zastępca Przeydenta Miasta Lublin ds. Społecznych Pani Monika Lipińska, Prezez Radia Lublin S. A. Pan Andrzej Szwabe, Pani Redaktor Agnieszka Krawiec, pracownicy Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Lublin oraz członkowie Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie. w konkursie uczestniczyli uczniowie nastepujacych szkół: Gimnazjum Nr 2 im.Komisji Edukacji Narodowej, Gimnazjum Nr 6 im. Orląt Lwowskich, Gimnazjum Nr 16 im.Fryderyka Chopina, Gimnazjum Nr 17, Gimnazjum Nr 18 im.Macieja Rataja, Gimnazjum Nr 24 w Lublinie, Gimnazjum im. św.Stanisława Kostki, Gimnazjum Specjalnego Nr 22 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie.

Gości, którzy przybyli na uroczystość, powitał Pan Piotr Dreher Przewodniczący Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie. Podzielił się informacjami z przebiegu prac Komisji Konkursowej, w której skład wchodzili członkowie zespołu merytorycznego Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie, pracownicy Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych p. Aneta Ziętek, Katarzyna Raczyńska, Waldemar Konefał, przedstawicielka Radia Lublin p. Agnieszki Krawiec. Komisja musiała przeprowadzić dwa posiedzenia, z uwagi na wyrównany poziom prac, które wpłynęły, a następnie postanowiła dokonać modyfikacji regulaminu konkursu tak, aby dać możliwość udziału w konkursie wszystkim uczniom, którzy przysłali swoje prace.

Pan Piotr Dreher poprosił Panią Przeydent Monikę Lipińską o zabranie głosu. Pani Prezydent podziękowała uczestnikom konkursu za wysoki poziom prac, zwróciła uwagę na ich dużą różnorodność i pomysłowość. Wyraziła zadowolenie, że miała okazję zapoznać się z pracami, oglądając wystawę w holu Ratusza.

Nagrody laureatom konkursu węczali Pani Przeydent Monika Lipińska i Prezez Radia Lublin S. A. Pan Andrzej Szwabe, specjalne podziękowania dla dyrektorów szkół wręczył Pan Piotr Dreher Przewodniczący Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie.

Lista laureatów konkursu plastycznego "Młodość w Trzeźwości Daje Możliwości"

dwie pierwsze nagrody:
Marcin Brodziak Gimnazjum nr 18
Natalia Hunek Gimnazjum nr 24

dwie drugie nagrody:
Weronika Kordas Gimnazjum nr 2
Katarzyna Jędrejek Gimnazjum nr 24,

dwie trzecie nagrody:
Izabela Podgórska Gimnazjum nr 17,
Konrad Pawlak Gimnazjum Specjalne Nr 22

pięć wyróżnień:
Monika Czop Gimnazjum nr 2
Natalia Jędyk Gimnazjum nr 6
Jagoda Niewiadomska Gimnazjum nr 16
Emilia Fajt Gimnazjum nr 18
Maria Dobosz Gimnazjum nr 24.

Konkurs plastyczny "Młodość w Trzeźwości Daje Możliwości 2014" prace laureatów