W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

20 lat partnerstwa Lublin - Windsor (Kanada)

20 lat partnerstwa Lublin - Windsor (Kanada)
19.06.202009:30

COVID-19 całkowicie zmienił naszą rzeczywistość - również w obszarze współpracy z miastami partnerskimi. Mimo pandemii ta kooperacja nie ustała. 26 czerwca 2000r. Lublin i Windsor (Kanada) podpisały umowę partnerską. Mija właśnie 20 lat od pamiętnego wydarzenia. Najważniejsze płaszczyzny współpracy obu miast to: edukacja, kultura, sport i gospodarka. Nadal, licząc że wkrótce wrócimy do względnej normalności, pracujemy nad realizacją wspólnych projektów. Więcej o tych planach pisaliśmy w grudniu 2019.
Szczególnym promotorem partnerstwa Lublin - Windsor jest mieszkający w Kanadzie Pan Jerzy Barycki, Prezes Polsko - Kanadyjskiego Stowarzyszenia Biznesmenów i Profesjonalistów (PCBPAW), który przygotował historię współpracy pomiędzy dwoma miastami.

Pliki do pobrania