W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Centrum Pomocy Dzieciom już otwarte!

Centrum Pomocy Dzieciom już otwarte!
14.09.202213:08

Pierwsze w regionie Centrum Pomocy Dzieciom zostało dzisiaj (14 września) otwarte w Lublinie. Ta nowoczesna placówka oferująca pomoc dzieciom została utworzona przez Fundację Sempre a Frente we współpracy z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę oraz przy wsparciu Miasta Lublin. Centrum Pomocy Dzieciom będzie funkcjonowało przy ul. Nadstawnej 4.

– Bardzo się cieszę, że to właśnie w Lublinie powstało miejsce, które zapewni kompleksową i interdyscyplinarną pomoc dzieciom i młodzieży. Było to możliwe dzięki współpracy miasta oraz organizacji pozarządowych specjalizujących się w działaniu na rzecz dzieci i młodzieży.  Uruchomienie Centrum Pomocy Dzieciom to także nasze kolejne działanie będące częścią programu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Centrum Pomocy Dzieciom (CPD) to specjalistyczna placówka zapewniająca kompleksową oraz interdyscyplinarną pomoc i wsparcie dzieciom i młodzieży do 18. roku życia oraz ich niekrzywdzącym opiekunom, niezależnie od pochodzenia. To miejsce, w którym dzieci i młodzież doświadczające trudności, różnych form przemocy, pozostające w procedurach karnych oraz ich niekrzywdzący opiekunowie mogą otrzymać kompleksową pomoc: wsparcie psychologa, psychiatry, pediatry, prawnika czy pracownika socjalnego. Integralną częścią Centrum jest też przyjazny pokój przesłuchań, stworzony zgodnie z obowiązującymi standardami. Bezpłatna pomoc oferowana w CPD jest dostępna w języku polskim oraz ukraińskim.

Centrum Pomocy Dzieciom zostało utworzone przez Fundację Sempre a Frente we współpracy z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę – największą organizacją pozarządową zajmującą się pomocą dzieciom i młodzieży w Polsce, przy wsparciu Miasta Lublin. Jest to szósta tego typu placówka w kraju i pierwsza w naszym województwie.

W uroczystym otwarciu nowej placówki wzięli udział: Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin, Aleksandra Kulik, Prezeska Zarządu Fundacji Sempre a Frente oraz Monika Sajkowska, Prezeska Zarządu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Siedziba Centrum Pomocy Dzieciom w Lublinie znajduje się przy ul. Nadstawnej 4 (lokal nr 6, II piętro, wejście do budynku jest od strony sklepu Rossmann/NFZ).