W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Debata „Ponad granicami” – 6 czerwca

03.06.201912:19

Zapraszamy do Teatru Starego na promocję książki „Lwów – kres iluzji. Opowieść o pogromie listopadowym 1918” Wyd. Universitas.

Polski pogrom ludności żydowskiej we Lwowie miał miejsce 22 i 23 listopada 1918 roku. Książka G. Gaudena jest pierwszym obszernym studium poświęconym temu wydarzeniu.

Spotkanie poprowadzi o. Tomasz Dostatni. Gościem będzie autor książki – Grzegorz Gauden, polski dziennikarz prasowy i radiowy, redaktor naczelny dziennika „Rzeczpospolita” 2004–2006, dyrektor Instytutu Książki 2008–2016.

Spotkania, rozmowy debaty otwierają nas na poglądy inne niż nasze. Dialog umożliwia spojrzenie na rozmówcę jego własnymi oczami... Wiedząc, że we wspólnym poszukiwaniu jest siła, zapraszamy do rozmów „Ponad granicami”. Wiele możemy się od siebie nauczyć.

Debata odbędzie się w Teatrze Starym, ul. Jezuicka 18, w czwartek - 6 czerwca, o godz. 18:00. Wstęp wolny w miarę dostępności miejsc.