W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dzień pracowników socjalnych w Lublinie

Dzień pracowników socjalnych w Lublinie
16.11.201516:24

Miejski Dzień Pracownika Socjalnego, a zarazem jubileusz 25 – lecia lubelskiej pomocy społecznej obchodzono 17 listopada na Zamku Lubelskim.

W obchodach udział wzięli Krzysztof Żuk Prezydent Miasta Lublin, Monika Lipińska Zastępca Prezydenta ds. Społecznych, Piotr Kowalczyk Przewodniczący Rady Miasta Lublin, dyrekcja i pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz przedstawiciele środowisk pomocy społecznej.

Podczas uroczystości Prezydent Krzysztof Żuk przekazał na ręce pracowników lubelskiej pomocy społecznej oraz dyrekcji Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie serdeczne życzenia i podziękowania za zaangażowanie w pracę na rzecz drugiego człowieka.

-Święto Pracownika Socjalnego jest momentem na podsumowanie dotychczasowych osiągnięć jak i wyrazem uznania dla pracowników socjalnych oraz wszystkich osób związanych z obszarem pomocy społecznej. -powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Miejski Dzień Pracownika Socjalnego, co roku, jest okazją do wręczenia wyróżnień w postaci medali i dyplomów dla osób, instytucji i organizacji pozarządowych szczególnie zaangażowanych w pomoc na rzecz najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta.

Święto pracowników socjalnych (przypadające na dzień 21 listopada) jest wyrazem uznania dla pracowników socjalnych oraz wszystkich osób związanych z szeroko rozumianą pomocą społeczną. Stanowi okazję do poznania ich pracy jak również zwrócenie uwagi na szeroki zakres zadań jakie wykonują na rzecz mieszkańców naszego miasta.

Szczególnie w tym roku dzień ten skłania do refleksji nad działalnością jednostek organizacyjnych pomocy społecznej i wspierania rodziny oraz systemu pieczy zastępczej, a także organizacji pozarządowych działających w obszarze pomocy społecznej. Obchodzimy jubileusz 25-lecia samorządu terytorialnego, a zarazem 25-lecia pomocy społecznej. Jest to zatem moment na podkreślenie jak bardzo przez te 25 lat zmienił się wizerunek pomocy społecznej w Polsce. Jest to również szczególna chwila do złożenia podziękowań za trud pracy i zaangażowanie w działania na rzecz drugiego człowieka.

Organizatorem jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lublinie.