W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Jerzy Jerry Barycki z Winsor z wizytą w Lublinie

Jerzy Jerry Barycki z Winsor z wizytą w Lublinie
30.08.202214:50

16 sierpnia z wizytą w Lublinie przebywał Jerzy Jerry Barycki, działacz polonijny z Windsor, miasta partnerskiego Lublina w Kanadzie, Prezes Polsko-Kanadyjskiego Stowarzyszenia Biznesmenów i Profesjonalistów (PCBPA).

Jerzy Barycki spotkał się w Ratuszu z Prezydentem Krzysztofem Żukiem, któremu wręczył oficjalny list od burmistrza Windsor Drew Dilkensa, burmistrza Windsor zawierający m.in. podziękowanie za zapewnienie bezpiecznego schronienia tysiącom Ukraińców uciekającym przed rosyjską inwazją.

Podczas spotkania omówiono aktualną sytuację związaną z wojną w Ukrainie, w kontekście potencjalnej współpracy naszego regionu z partnerami i inwestorami kanadyjskimi przy odbudowie tego kraju. Podkreślano, że Lublin już teraz odegrał ważną rolę logistyczną w szczególności w zakresie pomocy humanitarnej,  a w przyszłości ta funkcja mogłaby być rozszerzona w związku z inicjatywami i przedsięwzięciami międzynarodowymi skierowanymi na odbudowę zniszczonego wojną sąsiada. W związku z tym podczas spotkania podjęto decyzję o wystosowaniu przez Marszałka Województwa Lubelskiego i Prezydenta Miasta Lublin wspólnego listu do władz Prowincji Ontario w sprawie propozycji i ewentualnych obszarów i  rozwoju współpracy gospodarczej w tym kontekście.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciel władz województwa - Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Zbigniew Wojciechowski oraz administracji rządowej - Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk i dyrektor generalna Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Agata Grula.