W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kolejna edycja konkursu plastycznego z Lublinem w roli głównej

Kolejna edycja konkursu plastycznego z Lublinem w roli głównej
05.04.201810:17

5 czerwca w Ratuszu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Świętujemy 100-lecie Niepodległości Polski w Lublinie”.

Konkurs plastyczny co roku organizowany jest z okazji Dnia Dziecka z inicjatywy Prezydenta Miasta Lublin. W tym roku uczestnicy Konkursu zajmowali się tematami związanymi z wydarzeniami historycznymi i postaciami, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości przez Polskę. W konkursie brały udział dzieci uczęszczające do przedszkoli oraz uczniowie szkół podstawowych i klas gimnazjalnych zlokalizowanych na terenie Lublina.

Prace ocenione zostały w czterech kategoriach wiekowych:

  • I kategoria – dzieci uczęszczające do przedszkoli i zerówek przedszkolnych

  • II kategoria – uczniowie szkół podstawowych z klas 1-3 i zerówek szkolnych

  • III kategoria – uczniowie klas 4-6

  • IV kategoria – uczniowie klas 7 oraz klas gimnazjalnych

Powołane jury w każdej kategorii wiekowej przyznało jedną nagrodę główną, dwie nagrody za zajęcie II miejsca oraz wyróżnienia.

Wśród nagrodzonych znalazło się 26 uczniów i przedszkolaków, którzy otrzymali prezenty i upominki od Prezydenta Miasta Lublin. Łącznie na konkurs napłynęło ok. 600 prac.

Zwycięskie i wyróżnione prace będą prezentowane do 22 czerwca br. w  Galerii Ratusz.

Szczegółowe informacje dotyczące laureatów Konkursu można uzyskać w Ratuszu, pl. Łokietka 1, pok. nr 15. w godz. pracy urzędu.

Pliki do pobrania