Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Laureatki Medalu Prezydenta Miasta Lublin w 2017 roku

07.03.201714:30

Prezydent Krzysztof Żuk, z okazji Dnia Kobiet, uhonorował Medalami Prezydenta Miasta, Lublinianki, które swoją aktywnością prywatną i zawodową przyczyniają się do rozwoju i promocji naszego miasta, a także angażują się w pracę na rzecz mieszkańców Lublina.

 • Ewa Tutka – manager koncertowy zespołu BAJM i Beaty Kozidrak. Konferansjerka, właścicielka firmy E.T.CONSULTING organizującej koncerty, widowiska, uroczyste gale. Doświadczenie zawodowe zdobywała, pracując kilkanaście lat w mediach. W swoim dorobku ma organizację kilkuset koncertów zespołu BAJM oraz produkcję kilkudziesięciu gali jubileuszowych i widowisk artystycznych. Projekty artystyczne realizuje z pasją, kreatywnie, nieszablonowo, zaskakując publiczność.
 • Anna Chołota – właścicielka Salonu Wizażu i Stylizacji, który istnieje na rynku 45 lat. Laureatka wielu prestiżowych nagród. Międzynarodowy szkoleniowiec, egzaminator, jurorka w konkursach piękności. Poza pracą zawodową  bierze  czynny udział w licznych akcjach charytatywnych i inicjatywach społecznych tj.: Lubelska Orkiestra Świątecznej Pomocy, „Odczaruj Jesień Życia”; „Włosem w Raka”.  Wspiera działalność Fundacji „Oswoić Los” i Stowarzyszenia „Jesteśmy Kroplą”. Świadczy bezpłatne usługi fryzjerskie dla wychowanków domów dziecka.
 • Maria Sękowska – adiunkt ze stopniem naukowym dr hab. w Zakładzie Grafiki Warsztatowej Instytutu Sztuk Pięknych UMCS. Jest członkiem artystycznych grup i stowarzyszeń. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę. Uczestniczka ponad 50-ciu wystaw zbiorowych i ponad 50-ciu wystaw indywidualnych – w kraju i za granicą. Laureatka wielu nagród i wyróżnień w konkursach. Wielokrotna jurorka w plastycznych konkursach dla młodzieży i dzieci, z którymi prowadzi zajęcia i współpracuje na zasadzie wolontariatu.
 • Barbara Luszawska – wieloletnia animatorka życia kulturalnego Lublina. Związana z Centrum Kultury w Lublinie, wcześniej z Lubelskim Domem Kultury. W ramach swojej pracy inicjuje i realizuje oryginalne projekty, które przyciągają rzesze odbiorców w całej Polsce i za granicą. W ciągu ostatnich 7 lat zasadniczą osią jej działalności jest muzyka. Autorskim projektem jest Lublin Jazz Festiwal - największe tego typu wydarzenie w regionie. Współinicjatorka i koordynatorka wyjątkowego projektu Land Art Festiwal, realizowanego wspólnie z Jarosławem Koziarą.
 • Mariola Zagojska – śpiewaczka i pedagog, do czerwca 2010 roku solistka Teatru Muzycznego w Lublinie (sopran). 32 lata działalności artystycznej. Od wielu lat aktywnie zajmuje się edukacją młodzieży poprzez szerzenie kultury muzycznej. W swoim dorobku posiada nagrania radiowe i telewizyjne utworów znanych kompozytorów. Jest reżyserem wielu koncertów, autorem kompozycji do bajek, spektakli muzycznych i audycji dla dzieci. Nieprzerwanie prowadzi działalność koncertową i pedagogiczną, współpracując ze Szkołą Muzyczną I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego.
 • Danuta Nowakowska- Bartłomiejczyk – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie. Osoba bardzo aktywna, autorka i realizatorka licznych projektów o profilu dydaktyczno-wychowawczym. Autorka obszernego kursu on-line, dedykowanego nauczycielom uczącym się języka polskiego poza granicami kraju. Aktywnie współpracuje z TEATREM NN i ze Stowarzyszeniem Pedagogów i Animatorów KLANZA. Jest zaangażowana w realizację wydarzeń mających na celu aktywizację społeczną seniorów, integrację międzypokoleniową i pomoc innym („Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, „Podziel się chlebem”, „Okulary dla Afryki”, ”Dobre Anioły”).
 • dr Urszula Lewartowicz – z wykształcenia jest pedagogiem, wychowawcą, reżyserem teatralnym, animatorem kultury. Pracuje na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS, w Zakładzie Pedagogiki Kultury. Autorka licznych publikacji naukowych. Od roku 2002 prowadzi zajęcia teatralno-recytatorskie dla młodzieży z niepełnosprawnością. Opiekun, instruktor i reżyser Teatru Akademickiego UMCS w Lublinie. Zaangażowana w tworzenie i realizację programów „Dzielnice Kultury”, „Kultura w dzielnicach 2017”. W ramach współpracy z Centrum Spotkania Kultur jest animatorem w programie „Młodzi Lubią Kulturę”.
 • Iwona Maikowska – lublinianka, wolontariuszka Stowarzyszenia „Mówimy NIEboRAKOWI”, które zapoczątkowało ogólnopolską akcję „Włosem w Raka”. Inicjatorka i koordynatorka tej akcji w Lublinie i województwie lubelskim. Głównym jej celem jest zbiórka włosów, które zostają przeznaczone na wykonanie peruk dla dzieci z chorobą nowotworową lub po zabiegach operacyjnych. Na stałe ze Stowarzyszeniem współpracuje 7 salonów fryzjerskich w Lublinie i w okolicach. W całej Polsce od 2014 roku peruki otrzymało ponad 60 dzieci, kolejne czekają.
 • Agnieszka Czyżewska – Jacquemet – od 1997r. do chwili obecnej dziennikarz w Redakcji Reportażu Polskiego Radia Lublin, współpracownik Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia w Warszawie. Od lipca 2013 roku na stanowisku samodzielnego publicysty. Juror krajowych i międzynarodowych konkursów sztuki radiowej. Laureatka kilkudziesięciu nagród w zakresie reportażu. W 2016 roku otrzymała wyróżnienie PRIX EUROPA – Special Mention za reportaż „Gówniany Interes” (wyróżnienie specjalne tożsame z drugim miejscem w najważniejszym europejskim konkursie radiowo-telewizyjno-internetowym).
 • Zofia Ratyńska – przez ponad 50 lat związana zawodowo z szeroko rozumianą polityką społeczną. Współtworzyła nowe struktury pomocy społecznej. Pracowała w Departamencie Polityki Społecznej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego, później w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej. Przez wiele lat angażowała się w przygotowanie zawodowe kadr pomocy społecznej. Zaangażowana w działalność wielu organizacji pozarządowych, których była czynnym działaczem.
 • Jadwiga Szubartowicz – medal 700-lecia – najstarsza Polka, mieszkanka Lublina. Pani Jadwiga urodziła się w 1905 r. Jest osobą godną naśladowania, ma wielką pogodę ducha i otwartość na drugiego człowieka. Bogata doświadczeniem długoletniego życia chętnie nim się dzieli, emanuje patriotyzmem i miłością do drugiego człowieka.

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik słownie)