W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin solidaryzuje się z Gdańskiem po śmierci Prezydenta Pawła Adamowicza

14.01.201915:40

W poniedziałek 14 stycznia 2019 r. wskutek ran odniesionych po ataku podczas finału WOŚP zmarł Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. W geście solidarności z Mieszkańcami Gdańska w czwartek (17 stycznia) o godz. 19.00 w Archikatedrze Lubelskiej pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Budzika odprawiona zostanie Msza św. w intencji zmarłego Prezydenta. W uroczystości weźmie udział Prezydent Krzysztof Żuk, Radni Rady Miasta Lublin i przedstawiciele Urzędu Miasta.

W dniu pogrzebu Prezydenta śp. Pawła Adamowicza, w sobotę (19 stycznia) o godz. 12.00 zawyją syreny miejskie, a tuż po odegraniu hejnału na balkonie Ratusza, miejski trębacz odegra również melodię "Cisza".

W Ratuszu w sali obrad Rady Miasta znajduje się księga kondolencyjna, która będzie dostępna dla mieszkańców w godz. 7.00-20.00 do soboty (19 stycznia) włącznie. W geście solidarności z Gdańskiem flaga miejska na Ratuszu została opuszczona do połowy masztu.

Składam najgłębsze wyrazy współczucia Rodzinie, Bliskim i wszystkim Mieszkańcom Gdańska z powodu wielkiej tragedii, jaką jest śmierć Pawła Adamowicza, Prezydenta Miasta Gdańsk.

Paweł Adamowicz był wybitnym samorządowcem, całym sercem oddanym swojemu miastu i jego mieszkańcom. Od 1998 r. Gdańszczanie powierzali mu misję kierowania ich miastem w ramach kolejnych kadencji. Aktywnie działał na rzecz rozwoju demokracji lokalnej, społeczeństwa obywatelskiego i wspólnoty samorządowej. Odważnie zabierał głos w najważniejszych sprawach dotyczących polskich samorządów.

Trudno wypełnić pustkę, która pozostaje po tak wybitnych Osobach. Nie sposób wyrazić ogromu bólu, jaki czujemy po takiej stracie.

Odszedł wielki samorządowiec i dobry człowiek.

Żegnaj Przyjacielu, spoczywaj w pokoju.

Krzysztof Żuk
Prezydent Miasta Lublin