W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Medale dla Kobiet, które inspirują Lublin

02.10.201710:42

Podczas wydarzenia „Lublin inspiruje kobiety – kobiety inspirują Lublin", które odbyło się 30 września w Centrum Kultury, 12 wyjątkowych Kobiet, które współtworzą historię naszego miasta i ze szczególnym zaangażowaniem aktywnie działają na rzecz Lublina i jego mieszkańców, otrzymało Medale 700-lecia z rąk Prezydenta Krzysztofa Żuka i Prezydent Moniki Lipińskiej. Gościem specjalnym spotkania była Anna Dymna.

Medale 700-lecia otrzymały:

 1. Małgorzata Bielecka-Hołda – wieloletnia dziennikarka oraz redaktor naczelna Gazety Wyborczej. Autorka wielu cennych reportaży, społeczniczka z powołania. Angażuje się w liczne projekty kulturalne i społeczne. Przez lata związana ze środowiskiem akademickim.
 2. Anna Dąbrowska - dziennikarka TVP3 Lublin, zajmuje się tematyką społeczną. Liderka zespołu społecznego Forum Kobiet Lublina; organizatorka wielu akcji charytatywnych na rzecz osób potrzebujących. Zaangażowana w działalność organizacji pozarządowych.
 3. Maria Drygała – wieloletni prezes Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie. Związana z placówką od ponad dwudziestu lat. Z wykształcenia pielęgniarka, poświeciła swoje życie zawodowe osobom bardzo chorym i potrzebującym. Dzięki zaangażowaniu Pani Prezes Hospicjum rozbudowało się i świadczy opiekę na najwyższym poziomie.
 4. Alicja Jankiewicz – od wielu lat prezes Zarządu Lubelskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki. Wielokrotnie doceniana i wyróżniana za pracę społeczną w szczególności na rzecz osób niepełnosprawnych. Bardzo zaangażowana w rozwój organizacji pozarządowych na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym.
 5. Agata Koss-Dybała - dziennikarka Polskiego Radia Lublin. Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Radia Lublin. Autorka i reżyser słuchowisk, audycji poświęconych literaturze, problematyce edukacyjnej i społecznej. Zaangażowana w liczne projekty o szerokim spektrum tematycznym.
 6. Marta Kurowska – prezes fundacji tu obok, była szefowa Rady Dzielnicy Wieniawa. Pomysłodawczyni i koordynatorka wielu inicjatyw społecznych m.in.  projektu "Miasto dla ludzi" oraz spotkań wolontariuszy kultury plus.
 7. Ewa Kuszewska – Prezes Fundacji "Aktywni Rodzice". Koordynatorka zespołu ds. pracy artystycznej Filharmonii Lubelskiej, inicjatorka konkursu "Miejsce przyjazne rodzicom i dzieciom. Propagatorka wielu projektów z zakresu edukacji artystycznej.
 8. Grażyna Lutosławska – dziennikarka Polskiego Radia Lublin i pisarka; autorka sztuk teatralnych, słuchowisk, tekstów piosenek, książek dla dzieci; laureatka m.in. tytułu Mistrza Mowy Polskiej i Nagrody Miasta Lublin za Całokształt Działalności.
 9. Prof. zw. dr hab. n. med. Maria Majdan - specjalista chorób wewnętrznych, reumatologii i nefrologii, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie reumatologii, kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Układowych Chorób Tkanki Łącznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie; Wiceprezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego w latach 2014-2017.
 10. Katarzyna Michalak - kierownik Redakcji Reportażu Polskiego Radia Lublin. Specjalizuje się w szczególności w reportażu artystycznym. Laureatka wielu znaczących nagród polskich i międzynarodowych. Najważniejsze z nich "Radiowy Oscar" - Prix Italia i nagroda Prix Europa.
 11. Małgorzata Stanowska – Wiceprezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia Uniwersytetów III Wieku; dyrektor Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lublinie. Wykładowca, redaktor publikacji z zakresu edukacji i aktywizacji osób starszych.
 12. dr hab. Natasza Ziółkowska-Kurczuk – reżyserka, scenarzystka i dziennikarka,  pracownik naukowy Zakładu Dziennikarstwa Wydziału Politologii UMCS. Współpracuje z TVP oraz producentami filmowymi i telewizyjnymi. Autorka wielu produkcji dokumentalnych, wielokrotnie doceniana na forum krajowymi i międzynarodowym.