W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nie będzie zmian planu miejscowego dla Parku Węglińskiego

Nie będzie zmian planu miejscowego dla Parku Węglińskiego
23.02.202210:33

Prezydent Krzysztof Żuk skierował na najbliższą sesję Rady Miasta projekt uchwały o odstąpieniu od sporządzenia zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w części dotyczącej rejonu al. Kraśnickiej i ul. Kieleckiej, a także ul. Szczecińskiej oraz ul. Wajdeloty. To oznacza, że obowiązujące pozostaną zapisy dotychczasowych planów dla tych miejsc, w tym dla Parku Węglińskiego tereny miejskiej zieleni publicznej i usług.

– Poleciłem miejskim planistom zakończenie prac dla terenu, na którym znajduje się Park Węgliński. Sprzeczne oczekiwania dotyczące nowego zagospodarowania terenu uniemożliwiają kontynuowanie prac projektowych nad zmianami planu w sposób akceptowalny przez zainteresowane strony. Osiągnięcie kompromisu, do którego zawsze dążymy, stało się niemożliwe, dlatego zdecydowałem o utrzymaniu dotychczasowego przeznaczenia tego miejsca. Na najbliższej sesji przedstawię miejskim Radnym projekt uchwały uchylającej zgodę dla wprowadzenia zmian w obowiązującym planie zagospodarowania – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Prace nad zmianami planów zagospodarowania zainicjowała uchwała Rady Miasta w 2016 roku. Dotychczas uchwalone zamiany obejmują 23 z 28 obszarów wskazanych w uchwale inicjującej, zaś w 5 obszarach prace planistyczne jeszcze trwają. Dla 3 z nich, czyli rejonu ulic: Kraśnicka i Kielecka (w tym Parku Węglińskiego), Szczecińska oraz Wajdeloty, przeprowadzone analizy wykazały wzajemnie sprzeczne oczekiwania okolicznych mieszkańców, zarządców i właścicieli wobec zmian przeznaczenia terenu. W związku z tym Prezydent Krzysztof Żuk postanowił zakończyć prace planistyczne dla tych obszarów i pozostawić rozwiązania zawarte w dotychczasowych planach zagospodarowania.