W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Prezydent Krzysztof Żuk otrzymał Medal Edukacyjny „Samorządowiec 30-lecia”

Prezydent Krzysztof Żuk otrzymał Medal Edukacyjny „Samorządowiec 30-lecia”
06.07.202115:41

Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk otrzymał Medal Edukacyjny „Samorządowiec 30-lecia” podczas Gali Finałowej Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw. Miasto Lublin już po raz 10. uhonorowano zaszczytnym tytułem „Samorządowego Lidera Edukacji”. Certyfikat nadano w dowód uznania dla znaczących osiągnięć w dziedzinie polityki oświatowej i wzorowe zarządzanie szkolnictwem. Gala odbyła się wczoraj (5 lipca) w Zespole Szkół nr 13 w Lublinie.

 – Wydatki na zadania oświatowe stanowią od lat największą pozycję budżetu Lublina. Jest to wynikiem zarówno wielkości realizowanych przez Miasto zadań, jak również troski o jak najwyższy poziom świadczonych usług. Lokalną politykę edukacyjną realizujemy z uwzględnieniem aktualnych wyzwań demograficznych, kulturowych, gospodarczych i społecznych. Rozwój oświaty i inwestowanie w wiedzę stanowi obszar szczególnego zainteresowania i znaczących sukcesów naszego samorządu, czego potwierdzeniem jest przyznanie tytułu „Samorządowego Lidera Edukacji”, a także Medalu Edukacyjnego „Samorządowiec 30-lecia”. Otrzymany certyfikat jest jednym z najbardziej cenionych certyfikatów jakości, jakie może otrzymać jednostka samorządu terytorialnego za osiągnięcia w dziedzinie polityki oświatowej i wzorowe zarządzanie szkolnictwem – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Medale Edukacyjne „Samorządowiec 30-lecia” trafiły do Prezydentów, Burmistrzów, Wójtów, Starostów i Marszałków o najwybitniejszych osiągnięciach w dziedzinie zarządzania lokalną edukacją po 1990 roku. Medale przyznano w związku z rocznicą przywrócenia samorządu terytorialnego w Polsce. Wyróżnienia otrzymali Prezydenci, którzy w ocenie zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego w Sosnowcu, organizatora konkursu, w okresie 30 lat istnienia niezależnego polskiego samorządu terytorialnego wykazali się największymi, osobistymi osiągnięciami w zakresie kreowania nowoczesnej, odpowiedzialnej społeczne i innowacyjnej polityki oświatowej na poziomie lokalnym. Medale zostały przyznane tylko w X jubileuszowej edycji konkursu.

Ideą Programu „Samorządowy Lider Edukacji” realizowanego od 2011 roku jest identyfikowanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, a także podnoszenia jakości działań samorządów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej. Tytuł „Samorządowego Lidera Edukacji”, przyznawany przez Komisję Ekspertów, jest jednym z najbardziej elitarnych i rozpoznawalnych certyfikatów w Polsce. Tytuł stanowi potwierdzenie przestrzegania najwyższych standardów jakościowych w dziedzinie zarządzania lokalną przestrzenią edukacyjną. Eksperci oceniający Miasto Lublin dostrzegli aktywność gminy ukierunkowaną na wdrażanie innowacji oświatowych, rozwój nowoczesnych form kształcenia oraz budowanie klimatu przyjaznego nauce.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego w Sosnowcu. Wyniki tegorocznej edycji Konkursu ogłoszono już w grudniu 2020 r. Z uwagi jednak na okoliczności wywołane pandemią, tegoroczna Gala Finałowa Konkursu „Samorządowy Lider Edukacji” wraz z wręczeniem tytułu, odbyła się w późniejszym terminie.