W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Prezydent Krzysztof Żuk otrzymał tytuł Człowiek Roku 2022

Prezydent Krzysztof Żuk otrzymał tytuł Człowiek Roku 2022
01.06.202311:12

Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk otrzymał tytuł Człowiek Roku 2022 w Konkursie Smart City Awards. Nagrodę wręczono podczas 16. edycji Smart City Forum we Wrocławiu, czyli na najważniejszym w Polsce kongresie poświęconym funkcjonowaniu i rozwojowi inteligentnych miast.

– Dzięki intensywnej pracy na rzecz Lublina nasze miasto jest dzisiaj rozpoznawalną marką i jednym z najszybciej rozwijających się miejsc w Polsce. Miastem otwartym i dobrym do życia. Przez te wspólne kilkanaście lat nadrobiliśmy zaległości realizując największe inwestycje w historii miasta za ponad 5 mld złotych. We wszystkie aktywności staramy się angażować naszych mieszkańców i mieszkanki, z którymi wspólnie budujemy Lublin przyszłości i którzy są odbiorcami naszych działań. Przed nami jeszcze bardzo wiele wyzwań, dlatego otrzymane wyróżnienie traktuję jako zobowiązanie na kolejne lata. Dziękuję za zaufanie i na co dzień okazywane wsparcie. Ta nagroda jest dla wszystkich mieszkańców i mieszkanek Lublina – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Prezydent Krzysztof Żuk otrzymał tytuł Człowieka Roku 2022 za wieloletnie działania w kierunku nowoczesnego i dynamicznie rozwijającego się miasta, za odważne decyzje menadżerskie, nowatorskie podejście w zarządzaniu miastem i umiejętny wybór strategicznych działań i kierunków, które sprawiły, że Lublin jest dzisiaj miejscem odpowiadającym na potrzeby mieszkańców i mieszkanek oraz odzwierciedla ideę zrównoważonego rozwoju.

Kapituła Konkursu Smart City Awards przyznała wyróżnienia w 7 kategoriach konkursowych, nagradzając miasta, osobowości i przedsięwzięcia, które w znaczący sposób przyczyniły się do promocji rozwiązań służących budowie inteligentnych miast w Polsce. Wyróżnienia zostały skierowane zarówno do przedstawicieli sektora biznesowego, jak i administracji lokalnej, którzy poprzez realizowane projekty, z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań i strategii zarządzania, przyczyniły się do wzrostu konkurencyjności polskich miast, gospodarki i biznesu.

16. Kongres Smart City Forum odbywa się w dniach 31 maja-1 czerwca we Wrocławiu. Wydarzenie gromadzi samorządowców, specjalistów administracji samorządowej oraz prezesów i zarządzających firm działających w obszarze smart city.