W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Prezydent Krzysztof Żuk ponownie doceniony w kategorii liderzy miast

Prezydent Krzysztof Żuk ponownie doceniony w kategorii liderzy miast
10.07.201511:06
THINKTANK wyłonił najlepsze miasta oraz liderów samorządności w Polsce. Prezydent Krzysztof Żuk uplasował się na drugiej pozycji w rankingu, w kategorii liderzy miast powyżej 120 tys. mieszkańców.

Prezydent Krzysztof Żuk został doceniony w kategorii liderzy miast powyżej 120 tys. mieszkańców. Drugą pozycję w rankingu, Prezydentowi Miasta Lublin, przyznano uwzględniając rozwój naszego miasta, zwiększenia zatrudnienia i poziomu życia w lubelskiej stolicy.

Na pierwszej pozycji znalazł się Tadeusz Ferenc, Prezydent Rzeszowa. Trzecie miejsce zdobył Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Ośrodek THINTKANK przyznał swe wyróżnienia w trzech kategoriach: miasta do 60 tys., 120 tys. oraz powyżej 120 tys. mieszkańców. Wybór najlepszych samorządów i liderów miast opierał się na kilkunastu kluczowych wskaźnikach, takich jak m.in.: skala bezrobocia, zadłużenie, udział środków własnych oraz unijnych w budżecie czy wydatki na edukację, transport oraz administrację. Uwzględniono również liczbę nowo wybudowanych mieszkań, podmiotów gospodarczych (na 10 tys. mieszkańców) czy przeciętne wynagrodzenie miesięczne w ostatnich latach.