W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Prezydent nagrodził najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Prezydent nagrodził najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych
16.06.201610:00

Prezydent Krzysztof Żuk spotkał się z laureatami i finalistami ogólnopolskich olimpiad, turniejów i konkursów ze szkół ponadgimnazjalnych. Ogółem 163 uczniów z 20 szkół zdobyło 205 tytułów, w tym 92 tytuły laureata i 113 finalisty.

Tegorocznym zwycięzcom zostały wręczone nagrody książkowe i dyplomy, szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy Prezydenta Miasta za wybitne osiągnięcia dydaktyczne uczniów w roku szkolnym 2015/2016. Trzy szkoły publiczne i jedna szkoła niepubliczna z największą liczbą uczniów, którzy uzyskali najwięcej tytułów laureata i finalisty, otrzymali puchary Prezydenta Miasta Lublin. W olimpiadach, turniejach i konkursach laureatami i finalistami zostali uczniowie z 20 szkół. Ogółem 163 uczniów zdobyło 205 tytułów, w tym 92 tytuły laureata i 113 finalisty.

Uczniowie biorący udział w zawodach stopnia międzynarodowego olimpiady oraz laureaci zawodów stopnia centralnego olimpiady otrzymali jednorazowe stypendia Prezydenta Miasta Lublin. Stypendium otrzymali również laureaci konkursów tematycznych i finaliści olimpiad oraz turniejów, którzy w I semestrze roku szkolnego 2015/2016 uzyskali średnią ocen co najmniej 4,3 oraz wzorową ocenę z zachowania. Przyznanych zostało 146 jednorazowych stypendiów Prezydenta Miasta Lublin, które otrzyma 115 uczniów w kwocie 500,00 zł, w tym jeden uczeń w sześciokrotnej wysokości (3000,00zł) za uzyskanie sześciu tytułów, jeden uczeń w pięciokrotnej wysokości (2500,00) za pięć tytułów, 2 uczniów w potrójnej wysokości – 1500,00 zł za uzyskanie 3 tytułów oraz 18 uczniów w podwójnej wysokości – 1000,00 zł za uzyskanie 2 tytułów. Najwięcej tytułów w olimpiadach, konkursach i turniejach zdobyli uczniowie następujących szkół publicznych:

  • I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica (47 tytułów)
  • III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej (37 tytułów)
  • XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki (20 tytułów)

Najwięcej tytułów w olimpiadach, konkursach i turniejach ze szkół niepublicznych zdobyli uczniowie Pallotyńskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego (14 tytułów)

Najwięcej tytułów laureata i finalisty zdobyli następujący uczniowie:

  • Jakub Boguta - I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica (sześć tytułów)
  • Stanisław Kurdziałek - I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica (pięć tytułów)
  • Kamil Kapica III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej (cztery tytuły)
  • Karolina Iwona Polak XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki trzy tytuły)
  • Katarzyna Mikulska III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej (trzy tytuły)
  • Rafał Banaś I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica (trzy tytuły)