W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Prezydent wręczył Nagrody Gospodarcze 2017

Prezydent wręczył Nagrody Gospodarcze 2017
27.11.201708:01

10 firm zostało laureatami tegorocznej nagrody Prezydenta Miasta Lublin. Statuetki trafiły do rąk wyróżnionych podczas wieńczącej konkurs X Jubileuszowej Gali Przedsiębiorczości.

W tegorocznej edycji nagrody przyznano w 5 kategoriach. Tradycyjnie, wyróżnienia trafiły także do autorów najlepszych prac dyplomowych oraz najlepszych pracodawców. Celem konkursu pozostaje niezmiennie promocja przedsiębiorstw, które cechują się stabilnością rozwoju, dobrymi wynikami finansowymi, a jednocześnie działają w sposób przejrzysty również na korzyść swojego otoczenia. Przez dekadę do konkursu zgłosiło się ponad 400 lubelskich firm, a nagrodzonych zostało ponad 60 z nich. Wspólnym mianownikiem ich wszystkich jest przyczynianie się do rozwoju potencjału gospodarczego Lublina.

- Laureaci Nagrody Gospodarczej Prezydenta to prawdziwi ambasadorowie naszego miasta w kraju i na świecie. To m.in. dzięki nim Lublin może tak dynamicznie się rozwijać, oferować swoim mieszkańcom nowe miejsca pracy i budować swoją pozycję na gospodarczej mapie Polski. Jestem dumny, że mamy w Lublinie takich przedsiębiorców. - powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin

Tegoroczną jubileuszową edycję Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin rozpoczęło wystąpienie prof. Andrzeja Jacka Bliklego, pracownika Instytutu Podstaw Informatyki PAN, członka Europejskiej Akademii Nauk, założyciela i byłego prezesa Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz honorowego prezesa Centrum im. Adama Smitha. Ekspert przedstawił ideę organizacji turkusowej – modelu firmy, który jego zdaniem będzie dominował w XXI wieku.

– Organizacja turkusowa charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością, którą zawdzięcza odrzuceniu większości zdawałoby się nienaruszalnych zasad korporacyjnego porządku: polecenia i kontrola, kij i marchewka, budżety kontraktowe i MBO. W to miejsce wprowadza zasady, które dla przeciętnego menedżera brzmią wysoce niewiarygodnie, by nie powiedzieć — utopijnie, np. szeroki udział wszystkich pracowników w podejmowaniu decyzji. Przekształcenie firmy tradycyjnej w turkusową oznacza dokonanie głębokiej przemiany cywilizacyjnej w przedsiębiorstwie oraz emocjonalnej każdego z nas. Wymaga determinacji, pracy i czasu. Zwykle zajmuje kilka lat, ale pierwsze efekty mogą pojawić się znacznie wcześniej. Firmy turkusowe odwracają też tradycyjny porządek rzeczy, zgodnie z którym dążymy do sukcesu, by w ten sposób „kupić” sobie dobre życie. Skoro to ono jest dla nas celem ostatecznym, to uczyńmy je naszym celem codziennym – powiedział prof. Andrzej Jacek Blikle.

Laureatów Nagrody Gospodarczej Prezydenta Miasta Lublin w poszczególnych kategoriach wyłania Kapituła Konkursowa, w skład której wchodzą przedstawiciele środowiska biznesu, świata nauki, mediów i samorządu.

Nagrody i wyróżnienia w X edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta Miasta Lublin:

FIRMY DUŻE – LOKOMOTYWY GOSPODARCZE MIASTA

Nagroda Główna:

  • PERŁA – Browary Lubelskie za zrównoważony, konsekwentny rozwój firmy, znaczący wpływ na kształtowanie się rynku pracy w Lublinie, wieloletnią promocję Miasta Lublin poza granicami województwa, a także Polski, wspieranie lokalnych przedsięwzięć oraz współpracę z organizacjami i władzami samorządowymi, zaangażowanie w rozwój lokalnych drużyn sportowych oraz inicjowanie i wspieranie wydarzeń kulturalnych, a także za wzorową rewitalizację zabytkowych budynków przy ul. Bernardyńskiej.

Wyróżnienia:

  • Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna za długotrwały wkład w rozwój lubelskiego rynku pracy i kultury bankowości. Największe jednostki organizacyjne PKO Banku Polskiego działające w Lublinie to: Contact Center zatrudniające 700 osób – największe spośród krajowych centrów obsługi i jednocześnie największe na lubelskim rynku centrum obsługi klienta oraz Regionalny Oddział Detaliczny zatrudniający w Lublinie 630 osób, który obsługuje prawie 372 tys. klientów, w tym ponad 84 tys. tylko i wyłącznie w Lublinie. W samym mieście Lublin PKO Bank Polski zatrudnia ponad 1,3 tys. osób.
  • Sii Sp. z o.o. za stały rozwój zatrudnienia lubelskiego oddziału Delivery Center (obecnie 300 osób), który różni się od pozostałych oddziałów firmy strukturą, na którą składają się głównie zespoły specjalistyczne realizujące projekty IT z zakresu testów, budowy i rozwoju aplikacji, a także zarządzania infrastrukturą na rzecz klientów Sii w całej Polsce. W Lublinie zlokalizowano również Internal IT, czyli zespół rozwoju i wsparcia aplikacji wewnętrznych oraz infrastruktury.

MŁODE FIRMY

Wyróżnienia:

  • C2C Sp. z o.o. za stabilny zrównoważony rozwój firmy, wprowadzenie własnej marki produktów „Fabryka Polska” oraz konsekwentną realizację strategii rozwoju, w tym zwiększenie zdolności wytwórczych, m.in. poprzez inwestycje w rozbudowę hali produkcyjnej oraz zakup nowoczesnej linii do recyklingu odpadów foliowych.
  • KS engineering technology Sp. z o.o. za stałe utrzymywanie wysokiej jakość świadczonych usług i poszerzenie specjalistycznej wiedzy dzięki stworzeniu nowoczesnej infrastruktury badawczo–rozwojowej dla branży automotive oraz za utrzymywanie pozycji polskiego lidera w obszarze wirtualnego opracowywania kompletnych linii produkcyjnych dla wytwarzania nadwozi samochodów dla wiodących koncernów samochodowych.

OBECNOŚĆ NA RYNKU GLOBALNYM

Nagroda Główna:

  • Modern – Expo Spółka Akcyjna za aktywną i konsekwentną realizację strategii rozwoju firmy poprzez internacjonalizację działalności, w tym efektywną politykę inwestycyjną i rynkową poza granicami RP: realizację bezpośrednich inwestycji  otwieranie oddziałów na rynkach zagranicznych (Londyn, Berlin, Paryż, Amsterdam, Dubaj), za finalizację budowy swojej czwartej fabryki oraz centrum badawczo-rozwojowego. Pozostałe trzy zakłady produkcyjne firmy znajdują się w Łucku i Wierchnim Dnieprowsku na Ukrainie oraz w Witebsku na Białorusi, których łączna powierzchnia wynosi  ponad 112 tysięcy m2. Obecnie spółka zatrudnia ponad 2500 osób. Firma jest liderem w swojej branży w Europie Środkowej i Wschodniej.

Wyróżnienie:

  • Aliplast Sp. z o.o. za ekspansywny rozwój, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości oferowanego produktu oraz opracowywanie nowych rozwiązań w systemach profili aluminiowych, zwiększenie zatrudnienia do 220 pracowników oraz utrzymywanie stabilnej dynamiki sprzedaży, wzrost portfela odbiorców z Polski, a także całej Europy.

INNOWACYJNOŚĆ

Wyróżnienia:

  • Instytut Genetyki i Immunologii "GENIM" Sp. z o.o. za zastosowanie nowatorskich i innowacyjnych metod badawczych oraz implementowanie najnowszej światowej wiedzy z dziedziny onkologii, immunologii i genetyki, zatrudnianie wysokiej klasy specjalistów i dbałość o jakość świadczonych usług.
  • GT85 Polska Sp. z o.o. za intensywny rozwój firmy i jej infrastruktury B+R w tym uruchomienie laboratorium chemicznego świadczącego usługi na zlecenie podmiotów z sektora motoryzacyjnego, elektromechanicznego, lotniczego, budowlanego, maszynowego oraz medycznego, stałej współpracy z lubelskimi uczelniami oraz szkołami ponadpodstawowymi, zaangażowanie w projekt Hydros czyli prototyp innowacyjnego trójkołowego pojazdu wyposażonego w napędy elektryczny.

NAGRODA SPECJALNA

  • W tegorocznej edycji otrzymała ją spółka LUBELLA za aktywne działanie na rzecz rozwoju gospodarczego Miasta Lublin, stworzenie wielkiego kompleksu produkcyjnego, ogromne inwestycje oraz promowanie miasta oraz regionu w swoich kampaniach o ogólnopolskim zasięgu.