W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Prezydent Żuk na debacie pn. Liderzy samorządowi w dobie „czarnych łabędzi”

Prezydent Żuk na debacie pn. Liderzy samorządowi w dobie „czarnych łabędzi”
21.02.202211:21

17 lutego Prezydent Krzysztof Żuk wziął udział w debacie w ramach Akademii Samorządowej pt. Liderzy samorządowi w dobie „czarnych łabędzi”, zorganizowanej przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich we współpracy z redakcją PAP. W trakcie debaty poruszono kwestie efektywnego zarządzania jednostkami samorządu terytorialnego w czasie, kiedy samorządy stawiają czoła szeregowi wyzwań.

W debacie wzięli udział ponadto: Gustaw Marek Brzezin Marszałek Województwa Warmińsko Mazurskiego, Tadeusz Truskolaski Prezydent Białegostoku, Prezes Unii Metropolii Polskich, Marcin Krupa Prezydent Katowic oraz moderator Bogusław Chrabota, Redaktor Naczelny dziennika „Rzeczpospolita”.

Żyjemy w dobie „czarnych łabędzi" - nieprzewidywalnych zdarzeń, których wpływ na rzeczywistość jest ogromny. Kierowanie samorządem w takich okolicznościach jest nie lada wyzwaniem. Kryzysy, z którymi się mierzymy, zakłócają poczucie stabilności oraz powodują chaos oraz nietypowe reakcje ludzi, przedsiębiorstw i rynków. Dlatego też, rola przywódcy jest obecnie kluczowa. Samorządy, aby efektywnie funkcjonować i skutecznie realizować swoje działania organizacyjne i wykonawcze, potrzebują skutecznych liderów, gotowych podejmować odważne i odpowiedzialne decyzje, niezbędne do rozwoju w tych trudnych czasach.  

Debata należy do cyklu wydarzeń zapowiadających VII Europejski Kongres Samorządów, który odbędzie się w dniach 11-12 kwietnia 2022 r. 

Więcej informacji pod linkiem