W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Prezydent Żuk na szczycie OEES 6 w Krakowie

Prezydent Żuk na szczycie OEES 6 w Krakowie
02.12.202109:59

Prezydent Krzysztof Żuk był jednym z prelegentów kongresu ekonomiczno-społecznego – Open Eyes Economy Summit w Krakowie. Wyróżnikiem tego wydarzenia jest filozofia Open Eyes mówiąca o konieczności budowania odpowiedzialnego społeczeństwa obywatelskiego, wymagającego odpowiedzialności również od biznesu i administracji. Prezydent Żuk wziął udział w części wydarzenia poświęconej miastom historycznym.

– Lublin, podobnie jak Kraków jest częścią projektu Miasta Historyczne 3.0. Z racji dziedzictwa historycznego i kulturalnego oraz bogactwa zabytków takie miasta są dużymi atrakcjami turystycznymi, z drugiej strony nasi mieszkańcy chcą mieć wysoki komfort życia w mieście. Należy szukać kompromisu i pogodzenia obu funkcji. Temat dyskusji: "Miasto historyczne: pomiędzy disneylandem a miejscem przyjaznym do życia" może brzmieć kontrowersyjnie, lecz nie zapominamy, że mieszkańcy takich dzielnic, jak Stare Miasto i Śródmieście doświadczają obecności dużej ilości turystów i imprez plenerowych  powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin na kongresie OEES.

W ramach kongresu już po raz szósty rozmawiano o ekonomii wartości i o działalności gospodarczej, w której wartości nie są jedynie ozdobnikiem czy dodatkiem, ale stanowią fundament działań biznesowych i wyborów konsumenckich. Poruszono takie tematy jak zarządzanie różnorodnością, wielopokoleniowe i wielokulturowe organizacje, streaming&gaming, ekosystemy w czasach COVID, ulokalnianie gospodarowania, społeczna i środowiskowa odpowiedzialność biznesu, innowacyjne projekty, cyberbezpieczeństwo i zaufanie cyfrowe oraz wspomniane powyżej miasta historyczne. Na kongresie premierę miały również dwie przygotowane przez nas publikacje: Raport „Pokolenia. Solidarni w rozwoju” oraz publikacja „Uwspólnianie zasobów i dobra wspólne”.

– Kolejna edycja Open Eyes Economy Summit dobiegła końca. Była to wyjątkowa, pełna emocji intelektualna przygoda, pierwszy raz przygotowana przez nas w pełnej formule hybrydowej łączącej wystąpienia na żywo oraz zdalne, a także udział uczestników na żywo w Centrum Kongresowym ICE Kraków oraz na platformie LiveOEES.pl. To dzięki Państwu – prelegentom OEES, z roku na rok podnosimy poziom merytoryczny naszego wydarzenia. Licząc na to, że podzielacie nasz entuzjazm mamy nadzieję, że staniecie się ambasadorami OEES na całym świecie, polecając nas i zapraszając do udziału – czytamy w liście od organizatorów kongresu OEES do Prezydenta Krzysztofa Żuka.

OEES 6 odbył się w dniach 16-17 listopada na żywo w Centrum Kongresowym ICE Kraków oraz zdalnie na platformie LiveOEES.pl. Pełna fotorelacja z kongresu będzie dostępna na stronie www.oees.pl.