W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przedstawiciele Komisji Europejskiej z wizytą na największym placu budowy w Lublinie

Przedstawiciele Komisji Europejskiej z wizytą na największym placu budowy w Lublinie
21.09.202211:01

Dworzec Metropolitalny to największa inwestycja Lublina realizowana z udziałem środków unijnych. Wczoraj (20 września) Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin wraz z Jarosławem Stawiarskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego gościli na największym w Lublinie placu budowy przedstawicieli Komisji Europejskiej. Goście zapoznali się z postępami prac przy budowie Dworca, który będzie miał kluczowe znaczenie nie tylko dla Lublina, województwa, ale i całego regionu.

Dworzec Metropolitalny to inwestycja, dzięki której nasze miasto i cała Lubelszczyzna zyska nowoczesne, ekologiczne centrum komunikacyjne, które połączy cały region, i tak jak kilka lat temu Port Lotniczy Lublin, stanie się impulsem do jego rozwoju. To także wizytówka nowoczesnego i rozwijającego się Lublina. Przede wszystkim dworzec poprawi życie codzienne mieszkańców mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Budowa Dworca Metropolitalnego wraz z przebudową układu komunikacyjnego w jego rejonie to najważniejszy komponent projektu unijnego „Zintegrowane Centrum Komunikacyjne dla Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego”, na który Miasto otrzymało dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Aktualna całkowita wartość umowy zawartej z Województwem Lubelskim to ponad 316 mln zł, z czego 178,5 mln zł stanowi dofinansowanie unijne. Termin zakończenia robót budowlanych upływa 28 lutego 2023 r.

INFORMACJE POWIĄZANE

Powiązane galerie: