W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przedstawiciele UE przyjadą do Lublina

Przedstawiciele UE przyjadą do Lublina
24.06.201610:13

W najbliższy wtorek (28 czerwca) w Lublinie będą gościć przedstawiciele 9 krajów Unii Europejskiej, którzy wezmą udział w spotkaniu dotyczącym projektu Procure - "Creating a Good Local Economy through procurement” („Tworzenie dobrej, lokalnej gospodarki przez zamówienia publiczne”), realizowanego w ramach Programu URBACT III. Spotkanie odbędzie się w godzinach 8.45 – 17.15 w Trybunale Koronnym.

Założeniem projektu jest poszukiwanie takich rozwiązań, które w ramach obowiązującego prawa pozwolą na zwiększenie wydatkowania środków publicznych w gospodarce lokalnej. Celem projektu jest również zmiana podejścia do zamówień publicznych, służąca maksymalizowaniu korzyści ekonomicznych, społecznych i środowiskowych tak, aby lepiej służyły one rozwojowi miast.

W ramach inauguracji II fazy projektu w Lublinie odbędzie się spotkanie, w trakcie którego będą omawiane zagadnienia związane z europejskim i krajowym prawodawstwem dotyczącym zamówień publicznych. W spotkaniu weźmie udział Pan Matija Matokovic, przedstawiciel Komisji Europejskiej oraz wszyscy partnerzy projektu z następujących miast:  Preston (Wielka Brytania), Almelo (Holandia), Satu Mare (Rumunia), Bolonii (Włochy), Pragi 9 Dzielnica (Republika Czeska), Koprivnicy (Chorwacja), Candelarii (Hiszpania), Nagykallo (Węgry), Albacete (Hiszpania), a także Koszalina i Lublina reprezentujących Polskie miasta. Uczestnikami będą również członkowie Lokalnej Grupy URBACT, reprezentujący instytucje prywatne i publiczne, związane z naszym miastem. Gości przywita Pan Krzysztof Komorski, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin.

W trakcie spotkania Pan Matija Matokovic zaprezentuje obecne regulacje prawne dotyczące prawa zamówień publicznych, innowacyjne podejście do zamówień publicznych, natomiast Pan Matthew Jackson, ekspert w projekcie Procure, przedstawi podobieństwa i różnice w prawie zamówień publicznych w krajach partnerów projektu.