W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Punkt Przyjęć Interesantów Rzecznika Praw Obywatelskich w Ratuszu

Punkt Przyjęć Interesantów Rzecznika Praw Obywatelskich w Ratuszu
26.02.201613:52

Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin wspólnie z Adamem Bodnarem, Rzecznikiem Praw Obywatelskich podpisali umowę na mocy, której w Urzędzie Miasta Lublin powstaje Punktu Przyjęć Interesantów RPO. Punktu Przyjęć Interesantów w Lublinie jest pierwszym z planowanych do utworzenia w tym roku przez Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich. Umowa przewiduje nieodpłatne udostępnienie pomieszczenia Urzędu na okres 3 lat.

Punkt Przyjęć Interesantów RPO w Urzędzie Miasta Lublin to miejsce w którym przedstawiciele Biura Rzecznika będą udzielać porad wszystkim mieszkańcom Lublina. Punkt będzie czynny w każdy ostatni piątek miesiąca w godzinach 10-15 w budynku lubelskiego Ratusza, Sali nr 3. Pierwsze porady zaplanowane są na 18 marca (piątek) z uwagi na Święta Wielkanocne.

Obecność przedstawicieli Biura Rzecznika Praw Obywatelskich w Lublinie jest znaczącym uzupełnieniem oferty bezpłatnych porad prawnych. Na terenie Lublina utworzono 14 punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, w których osoby uprawnione na podstawie wymienionej ustawy mogą skorzystać z bezpłatnych porad prawnych udzielanych przez radców prawnych i adwokatów.