W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rusza Klaster Biotechnologiczny

Rusza Klaster Biotechnologiczny
06.11.201512:23

List intencyjny podpisany w czerwcu 2015 roku przez Prezydent Miasta Lublin, rektorów lubelskich uczelni – UMCS, KUL, UP, UM i PL oraz Instytut Agrofizyki PAN nabiera praktycznego wymiaru. Jest nim inaugurujący swoją działalność Klaster Biotechnologiczny.

Deklarację o przystąpieniu do klastra zgłosił samorząd Województwa Lubelskiego, Lubelski Park Naukowo-Technologiczny oraz lubelskie przedsiębiorstwa, w tym Biomaxima, Establo Pharma Sp. z o.o., AmerPharma, Arkona Laboratorium Farmakologii Stomatologicznej, Vitagenum, Flamingo Biotech, PH Krautex, Nexbio, Herbapol-Lublin, Sawczuk & Partnerzy Spółka Partnerska Radców Prawnych i Adwokatów Fruvitaland oraz Mega Bełżyce.

"Klaster biotechnologiczny ma stymulować współpracę w branży określonej jako jedna z priorytetowych dla rozwoju Lublina. Doskonale wpisuje się także w podejmowane przez Miasto działania sieciowania współpracy nauki i biznesu oraz promocję innowacyjnych rozwiązań stworzonych w naszym mieście." – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Klaster ma stymulować międzysektorową współpracę na rzecz rozwoju lubelskich badań biotechnologicznych. Będzie to możliwe dzięki stworzeniu sieci współpracy, wymianie kontaktów, wiedzy i doświadczeń oraz realizacji regionalnych, krajowych lub międzynarodowych projektów służących zwiększaniu innowacyjności podmiotów działających w sektorach biotechnologii, biogospodarki, farmacji i ochrony środowiska.

Główne działania mają się skupić na inicjowaniu i realizacji wspólnych przedsięwzięć naukowych oraz gospodarczych z zakresu biotechnologii a także pozyskiwaniu w ramach unijnych lub krajowych funduszy i programów dofinansowania środków na realizację przedsięwzięć o charakterze naukowo-badawczym, szkoleniowym i inwestycyjnym.

Ważnym celem będzie współdziałanie z organami administracji samorządowej i rządowej w celu promocji oraz pozyskiwania wsparcia dla działań podejmowanych przez Klaster, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb regionu i współdziałanie w tym zakresie z innymi krajowymi lub zagranicznymi instytucjami.

Więcej informacji:

Honorata Kępowicz-Olszówka
Kierownik Referatu ds. Wspierania Przedsiębiorczości i Relacji z Biznesem
Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów
tel.: 81 466 25 07
e-mail: