Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spotkanie w ramach cyklu "Ponad granicami"

12.02.201807:30

Zapraszamy do Teatru Starego na spotkanie w ramach cyklu „Ponad granicami”, w piątek (16 lutego) o godzinie 18:00. Wieczór poświęcony będzie tematyce "Polska, ale jaka? Ratowanie i nieratowanie Żydów w czasie Holokaustu".

W programie projekcja filmu "Niewygodny". O abp Andrzeju Szeptyckim - greckokatolickim arcybiskupie Lwowa. Scenariusz i reżyseria - Grzegorz Linkowski.

W debacie udział wezmą: prof. Monika Adamczyk-Garbowska, profesor literatury amerykańskiej i porównawczej, Zakład Kultury i Historii Żydów UMCS, tłumaczka, prof. Grzegorz Motyka, historyk, profesor nauk społecznych, w latach 2011-2016 członek Rady Instytutu Pamięci Narodowej, prof. Dariusz Libionka, historyk, doktor habilitowany nauk społecznych, profesor nadzwyczajny w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN.

Prowadzenie - o. Tomasz Dostatni OP.

Spotkania, rozmowy debaty otwierają nas na poglądy inne niż nasze. Dialog umożliwia spojrzenie na rozmówcę jego własnymi oczami... Wiedząc, że we wspólnym poszukiwaniu jest siła, zapraszamy do rozmów "Ponad granicami". Wiele możemy się od siebie nauczyć - zachęcają do udziału w debacie organizatorzy.

Spotkanie odbędzie się 16 lutego 2018 r. o godz. 18:00 w Teatrze Starym w Lublinie przy ul. Jezuickiej 18. Wstęp na wydarzenie jest wolny w miarę dostępności miejsc.

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik słownie)