W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spotkanie z cyklu „Ponad granicami” – 13 grudnia

05.12.201811:43

Zapraszamy do Teatru Starego na debatę w ramach z cyklu „Ponad granicami”, w czwartek 13 grudnia o godz. 18:00. Będzie to spotkanie wokół książki „Posługa Słowu w Prymasowskim Gnieźnie" – rozmowa z abp. Henrykiem Muszyńskim, Tomaszem Dostatnim OP i Lidią Ciecierską.

W debacie udział weźmie udział Prymas Polski Senior – abp Henryk Muszyński oraz ks. prof. Alfred Wierzbicki - filozof, etyk, poeta i publicysta.

Prowadzenie – o. Tomasz Dostatni OP.

Książka – wywiad o znaczącym tytule „Posługa Słowu w prymasowskim Gnieźnie” – jest podzieleniem się z czytelnikiem kwestiami i przemyśleniami, które głęboko ukształtowały arcybiskupa Henryka Muszyńskiego, prymasa Polski seniora. Jest tutaj mowa o kapłaństwie, o miłości do Biblii, jako żywego i przepowiadanego słowa. O prymasowskim Gnieźnie, jak to ujął święty Jan Paweł II, w wielu bardzo aspektach. O posłudze Kościołowi powszechnemu oraz o dialogu z judaizmem, Niemcami i rosyjskim prawosławiem. To jest książka z gatunku tych rozmów, które pokazując człowieka opowiadają o życiu i pracy tak, że sami po lekturze wychodzimy po prostu bogatsi i mądrzejsi  - Tomasz Dostatni OP.

Spotkanie odbędzie się 13 grudnia 2018 r. o godz. 18:00 w Teatrze Starym w Lublinie przy ul. Jezuickiej 18. Wstęp na wydarzenie jest wolny w miarę dostępności miejsc.