W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Studenci zmieniają miasto
01.12.202111:06

Reprezentanci lubelskich żaków będą wspierać samorząd między innymi w kreowaniu pozytywnego wizerunku Lublina, jako odpowiedniego miejsca do studiowania. Wczoraj (30 listopada) w Ratuszu odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Studentów Lublina, powołanej przez Prezydenta Miasta Lublin. Do zadań Rady będzie należało także podejmowanie działań służących wzmocnieniu różnych obszarów akademickości miasta, która jest jednym z priorytetów Strategii Rozwoju Lublina na lata 2013-2020, a także powstającej Strategii Lublin 2030.

Jestem przekonany, że powołanie Rady Studentów przyczyni się do dalszego rozwoju akademickości, która już od dawna stała się domeną naszego miasta. Studenci wraz ze swoją energią i kreatywnością, to nieodzowny element Lublina. Bardzo zależy nam na tym, by młodzi mieszkańcy mieli wpływ na budowanie jego potencjału. Dlatego też do całego środowiska akademickiego kieruję podziękowanie za jego dotychczasowe zaangażowanie i liczę na owocną współpracę z Radą Studentów – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Radę Studentów Lublina tworzy 26 członków. Swoich reprezentantów zgłosiły trzy studenckie organizacje działające w Lublinie: AIESEC, ELSA i IFMSA oraz dziewięć lubelskich uczelni wyższych: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Politechnika Lubelska, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji, Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie oraz Wyższa Szkoła Nauk Społecznych z siedzibą w Lublinie.

Tematem przewodnim pierwszego posiedzenia były kwestie organizacyjne, tj.: wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczącego, nakreślenie zasad funkcjonowania Rady, przybliżenie motywów przyświecających jej powstaniu oraz określenie celów, jakie możliwe będą do osiągnięcia zarówno przez miasto, jak i środowisko studenckie. Kolejne posiedzenie zaplanowane jest na przełomie stycznia i lutego 2022 r.