W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

VIII edycja Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin

VIII edycja Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin
19.08.201514:25

Firmy, naukowcy i wynalazcy, którzy chcą dołączyć do grona wyróżnionych przez Prezydenta mają czas do 15 września na złożenie aplikacji w ramach jednej z pięciu kategorii w ramach konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin. Zwycięzców tegorocznej edycji poznamy 15 października, podczas dorocznej Gali Przedsiębiorczości.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta Miasta Lublin została ustanowiona w 2008 roku. Jej głównym celem jest wyróżnienie przedsiębiorców, którzy stanowią wizytówkę miasta, przyczyniają się do rozwoju potencjału gospodarczego Lublina i stosują dobre praktyki w zakresie prowadzenia biznesu.

W ósmej edycji Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin wyróżnienia zostaną przyznane w ramach pięciu kategorii: Innowacyjność, Obecność na Rynku Globalnym, Zielona Gospodarka, Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu oraz Zmiana Krajobrazu Gospodarczego Lublina. Zainteresowani udziałem powinni wypełnić przypisaną do danej kategorii ankietę (do pobrania na stronie: . Aplikujące przedsiębiorstwa nie ponoszą żadnych kosztów uczestnictwa w konkursie.

W zeszłorocznej, siódmej edycji konkursu laureatami Nagrody Gospodarczej Prezydenta Miasta Lublin zostali: zespół naukowców pani prof. Grażyna Ginalska i pani dr Anna Belcarz (kategoria „Innowacyjność”), spółka eLeader (kategoria „Obecność na Rynku Globalnym”), Megatem EC- Lublin (kategoria „Zielona Gospodarka”), ZAZ Misericordia (kategoria „Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu”) oraz Syntea S.A. (w kategorii „Firma, która zmienia krajobraz gospodarczy Lublina”). Przyznano również Nagrodę Specjalną dla Hajduk Group.

Laureatów tegorocznej Nagrody Gospodarczej Prezydenta Miasta Lublin w poszczególnych kategoriach wyłoni kapituła konkursowa, w skład której wejdą przedstawiciele środowiska biznesu, świata nauki, mediów i samorządu. Nagrody zostaną wręczone 15 października, podczas uroczystej Gali Przedsiębiorczości.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta Miasta Lublin ma charakter honorowy i prestiżowy. Jest potwierdzeniem wysokich standardów biznesowych przedsiębiorstwa oraz jego pozycji na gospodarczej mapie Lublina. Laureaci nagrody współtworzą grono najlepszych przedstawicieli lubelskiego biznesu. Celem konkursu jest uhonorowanie firm, które są najlepszą wizytówką miasta i regionu, przyczyniają się do rozwoju potencjału gospodarczego Lublina i stosują najlepsze praktyki w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej. Konkurs ma promować przedsiębiorstwa, które cechują się stabilnością rozwoju i dobrymi wynikami finansowymi, a jednocześnie działają w sposób i transparentny przejrzysty, odnosząc sukces ekonomiczny i działając na korzyść swojego otoczenia.