W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wizyta Prezydenta Miasta Lublin w Brześciu 7-8 września

10.09.201912:53

W dniach 7-8 września 2019 roku Pan Krzysztof Żuk - Prezydent Miasta Lublin wraz z dyrektorem Biura-Centrum Współpracy Międzynarodowej Panem Krzysztofem Stanowskim odwiedzili Brześć (Białoruś) z okazji 1000-lecia założenia miasta.

W jubileuszu wzięło udział 800 zaproszonych gości z miast partnerskich i zaprzyjaźnionych, placówek dyplomatycznych Polski i Białorusi oraz przedstawiciele władzy państwowej. Poza uczestnictwem w oficjalnych obchodach, Prezydent odbył szereg spotkań tematycznych. Spotkał się między innymi z dyrektorem Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Brześciu, przedstawicielami biznesu - Gefest Technika - największego eksportera urządzeń kuchennych w krajach Wspólnoty Niepodległych Państw oraz Inco-Food - przedsiębiorstwem z polskim kapitałem, specjalizującym się w produkcji i sprzedaży delikatesów mięsnych. Prezydent przyjął również zaproszenie do nowo wybudowanej szkoły branżowej z obiektami sportowymi i rozmawiał z Dyrektorem Wydziału Oświaty Rejonu Lenińskiego w Brześciu o doświadczeniach dotyczących edukacji w obydwu miastach partnerskich.

Brześć jest miastem partnerskim Lublina na mocy umowy z dnia 15.08.2009 r.