W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

XIII edycja Konkursu na najlepszą pracę dyplomową

XIII edycja Konkursu na najlepszą pracę dyplomową
19.04.202212:59

Trwa nabór zgłoszeń do XIII edycji Konkursu Prezydenta Miasta Lublin na najlepszą pracę dyplomową. Mogą w nim uczestniczyć wszyscy studenci i absolwenci, nie tylko z uczelni lubelskich. Istotne jest, aby temat ich pracy dotyczył szeroko pojętego rozwoju naszego miasta lub jego obszaru metropolitalnego. Termin zgłoszeń do Konkursu upływa 15 września 2022 r.

– Każda edycja konkursu na najlepszą pracę dyplomową cieszy się dużym zainteresowaniem. Rokrocznie wielu autorów skupia się w swojej pracy badawczej na tematyce związanej z podnoszeniem konkurencyjności Lublina i rozwojem lokalnym. Z zainteresowaniem przyjrzymy się koncepcjom dotyczącym naszego miasta, które często stanowią dla nas inspirację do podejmowanych działań i wdrażania innowacyjnych rozwiązań – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W Konkursie Prezydenta Miasta Lublin na najlepszą pracę dyplomową przyjmowane są obronione prace, z dowolnej uczelni i kierunku studiów. Przewidziane są dwie kategorie: jedna dla autorów prac licencjackich, magisterskich i inżynierskich oraz druga dla autorów prac doktoranckich. W każdej z nich może zostać przyznana nagroda główna w wysokości 6 tys. złotych oraz maksymalnie trzy wyróżnienia, każde w wysokości 2 tys. złotych. Dodatkowo, w kategorii prac licencjackich, magisterskich i inżynierskich przewidziane jest wyróżnienie w formie trzymiesięcznej płatnej praktyki absolwenckiej w Urzędzie Miasta Lublin, z łącznym świadczeniem pieniężnym o wartości 4,5 tys. zł. Do bieżącej edycji kwalifikują się prace obronione nie wcześniej niż w 2019 r.

Prace konkursowe wraz z załącznikami można doręczyć:

  • osobiście do sekretariatu Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin, Plac Litewski 1, 20-080 Lublin;
  • pocztą na adres: Urząd Miasta Lublin, Wydział Strategii i Przedsiębiorczości, plac Litewski 1, 20-080 Lublin, z dopiskiem: „Konkurs na najlepszą pracę dyplomową”;
  • za pośrednictwem poczty elektronicznej (biznes@lublin.eu), pod warunkiem zaopatrzenia formularza zgłoszeniowego, o którym mowa w § 5 ust. 1 pkt 1 Regulaminu Konkursu, w bezpieczny podpis elektroniczny, weryfikowany ważnym kwalifikowanym certyfikatem;
  • za pośrednictwem elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP) pod warunkiem zaopatrzenia formularza zgłoszeniowego, o którym mowa w § 5 ust. 1 pkt 1 Regulaminu Konkursu, w bezpieczny podpis elektroniczny, weryfikowany ważnym kwalifikowanym certyfikatem lub podpis złożony profilem zaufanym ePUAP.

Więcej informacji o wydarzeniu, Regulamin Konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: Konkurs na najlepszą pracę dyplomową.

Konkurs Prezydenta Miasta Lublin na najlepszą pracę dyplomową ma wieloletnią tradycję i prowadzony jest od 2010 r. Celem konkursu jest zwiększenie zainteresowania studentów zagadnieniami związanymi z szeroko rozumianym rozwojem lokalnym, głównie w kontekście gospodarczym, społecznym, kulturowym i środowiskowym oraz zachęcenie studentów do podejmowania tej tematyki w swojej pracy badawczej.