W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zapraszamy do udziału w Konkursie „Miejsce Przyjazne Seniorom”

Zapraszamy do udziału w Konkursie „Miejsce Przyjazne Seniorom”
01.07.201611:39

Po raz kolejny przyznamy certyfikaty „Miejsca Przyjaznego Seniorom”! Rozpoczęła się piąta edycja Konkursu, którego organizatorem jest Prezydent Miasta Lublin przy współpracy z Radą Seniorów. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 23 września 2016 r.

Inicjatywa ma na celu wyróżnienie miejsc przyjaznych seniorom oraz promowanie działań instytucji i organizacji, które stosują odpowiednie rozwiązania architektoniczne, oferują różnorodne produkty, usługi i zniżki, podnosząc w ten sposób jakość życia najstarszych mieszkańców naszego Miasta.

Zgłoszenia do Konkursu może dokonać osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, osoba prawna oraz organ administracji rządowej lub samorządowej.

Przy aplikowaniu o Certyfikat „Miejsca Przyjaznego Seniorom” należy spełniać minimum jedno z poniższych kryteriów:

  1. posiadać ofertę produktów, usług dostosowaną do potrzeb osób starszych (seniorów) lub skierowaną specjalnie do tej grupy społecznej;
  2. oferować różnego rodzaju zniżki i promocje dla osób starszych (seniorów);
  3. posiadać odpowiednie rozwiązania techniczno-budowlane służące niwelowaniu barier architektonicznych, w celu dostosowania do potrzeb osób starszych (seniorów);
  4. dostrzegać potrzeby osób starszych (seniorów);
  5. tworzyć i kreować miejsca, z których będą korzystały osoby starsze

Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest wypełnienie wniosku o przyznanie Certyfikatu i jego terminowe doręczenie do siedziby Rady Seniorów Miasta Lublin (Biuro - Lubelskie Centrum Aktywności Obywatelskiej, Lublin 20-068, ul. St. Leszczyńskiego 23) lub przesłanie na adres mailowy () z dopiskiem Konkurs „Miejsce Przyjazne Seniorom” w 2016 r.

Szczegółowe informacje oraz formularze zgłoszeniowe są do pobrania w Biurze - Lubelskie Centrum Aktywności Obywatelskiej lub poniżej w załączeniu.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 23 września 2016 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie!

Pliki do pobrania